Popradčania v semifinálovej sérii vyhrali prvý zápas

Banskú Bystricu porazili 3:0, stav série upravili na 1:2.

(Zdroj: TASR)

POPRAD. Tretí duel semifinálovej série Tipsport ligy sa hral na popradskom ľade.

Domáci po dvoch tesných prehrách na ľade súpera zvládli tretí duel pre vypredaný hľadiskom na výbornú.

Obhajcovi titulu dali tri góly a sami neinkasovali, keď sa v kľúčových chvíľach mohli oprieť o skvelého Vošvrdu v bráne.

Štvrtý duel série sa bude hrať vo štvrtok od 18. hodiny opäť v Poprade.

Prvé dejstvo bez gólov

Prečítajte si tiež: Športová streda na východe - servis výsledkov a faktov Čítajte

Tretí zápas semifinálovej série začali obe mužstvá opatrne. Prvú gólovú šancu si vypracovali domáci, Zagrapan si položil dvoch hráčov súpera, ale namiesto prihrávky na voľného Takáča zvolil nedôraznú strelu z medzikružia.

Gólovku mali aj hostia, Nemčíkovi dorážku do odkrytej časti bránky zmaril obetavým pádom Salija.

Tempo hry sa opäť zrýchlilo až v závere tretiny. Popradčania pred Williamsom vyrobili niekoľko závarov v rade, puky im však v rozhodujúcich momentoch odskakovali od hokejok.

Zámok hostí prišiel v záverečných dvoch minútach 1. tretiny, po góle volala Failleho prihrávka na Asselina.

Skóre otvoril Bondra

V prostrednej časti hry sa dlho nič zásadné nedialo. Hostia v jej úvode mali síce výhodu presilovej hry, ale do zakončenia sa dostávali iba s ťažkosťami.

Tribúny v Poprade ožili až v polovici 32. minúty. Kapitán domáceho tímu Fabian sa prešmykol popri mantineli a presnou prihrávkou našiel Bondru, ktorý brankárovi nedal šancu - 1:0.

Po góle sa ešte telefonovalo, ale videorozhodca vedenie Popradu potvrdil.

Krátko po vedúcom zásahu zaujal čistým "hitom" na rozhodcu Stana domáci obranca Petran.

Pri vylúčení obrancu hostí Nemčíka zazmätkoval na útočnej modrej Brejčák a Koper sa rútil na osamoteného Vošvrdu, ktorého ale neprekonal.

Na druhú prestávku sa odchádzalo za veľkého tlaku Banskej Bystrice. V bránkovisku horelo najmä pozakončení Higgsa.

Pečatili do prázdnej brány

Tretie dejstvo prinieslo poriadnu drámu, na ľade sa iskrilo.

Gólovú poistku mohol pridať 10 minút pred koncom riadneho hracieho času Takáč, proti jeho strele bola konštrukcia Williamsovej bránky.

V 54. minúte sa Popradčania dočkali. I na začiatku druhého gólu Popradu bol Fabian, puk sa od neho dostal k Svitanovi, ktorý ho od modrej napálil smerom na bránku a Paločko ho šikovným tečom usmernil do siete - 2:0.

Hostia sa v samom závere odhodlali ku hre bez brankára. Počas nej spečatil výhru domácich Buzzeo do opustenej bystrickej bránky.

Hlasy po zápase

Roman Stantien, tréner HK Poprad: "Bol to výborný hokej, napriek tomu, že dlho bolo 0:0, bolo veľa šancí. Mali sme viac góloviek, ale nevyužili sme ich. Potom nás súper pritlačil, ale Vošvrda nás veľmi podržal, pri niektorých strelách som ani nečakal, že sa dajú chytiť. V tretej tretine sme dali dva góly. Banská Bystrica je veľmi silný súper, chceli sme však natiahnuť sériu."

Dan Ceman, tréner HC 05 iClinic Banská Bystrica: "Bol to veľmi kvalitný zápas, hrali sme dobre, nedovoľovali sme domácim dorážky striel. Mali sme veľa striel, viac ako 40, väčšinou z toho padnú góly, dnes ale boli brankári skvelí. Očakávali sme dlhú sériu, vôbec sme si nemysleli, že to bude ľahké."