Popradčania ani do tretice nedobyli bystrickú pevnosť

V semifinálovej sérii prehráva Poprad 2:3 na zápasy.

(Zdroj: TASR)

Správu aktualizujeme

BANSKÁ BYSTRICA. Piaty zápas semifinálovej série hokejovej Tipsport ligy sa hral v Banskej Bystrici.

Popradčania prišli so snahou vyhrať tretí zápas za sebou, Bystričania ale dokázali na domácom ľade opäť uspieť a potvrdili, že v sérii zatiaľ platí môj dom - môj hrad.

Šiesty duel v sérii na štyri výhry sa hrá v utorok na popradskom ľade, Bystrica má postupový mečbal.

Bystrica zúročila prevahu

Prečítajte si tiež: Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov

Prvú šancu zápasu mal Poprad v druhej minúte. Takáč sa ocitol zočivoči Williamsovi, no ten predviedol efektný zákrok lapačkou.

Následne si Bystričania utvorili prevahu, dobré možnosti mali Selleck a Asselin.

Práve títo hráči vytrestali nedorozumenie Buzzea s Takáčom v strednom pásme.

Asselin potiahol puk do útoku, finálnu prihrávku naporcoval Faille pred odkrytú bránku Selleckovi a ten sa nepomýlil - 1:0.

Hostia potom hrali presilovku, ale mohli v nej inkasovať, pretože do úniku sa dostal Higgs, no Vošvrda podržal svoj tím.

Prácu mal aj v pätnástej minúte pri šanciach Failleho a Asselina. Neuspel pred ním neskôr ani voľný Higgs pri ľavej žrdi.

Bondra znižoval

Začiatok druhej tretiny zachytili lepšie domáci hokejisti a zvýšili vedenie už po 39 sekundách.

Na útočnej modrej čiare dostal puk Higgs, rútil sa sám na bránku a napokon si dorazil vlastnú strelu - 2:0.

Úradujúci majster si potom utvoril drvivý tlak, ale chýbala vyložená šanca.

Naopak, na druhej strane sa dostal do úniku Bondra, no Williamsa nepokoril.

Podarilo sa mu to až v polovici stretnutia, keď pohotovo dorazil puk po predchádzajúcej strele Paukovčeka pri ľavej žrdi - 2:1.

Tretí gól mohli ešte do prestávky pridať Bystričania, skúšali to najmä Bartánus a Zigo.

Príležitosť mal však i Poprad, Zagrapan sa ocitol pred odkrytou bránkou domácich, no neskoro zakončil, Williams sa stihol presunúť.

Jalové presilovky a power-play

V tretej tretine boli sprvu aktívnejší domáci. Nebezpečný bol teč Lampera a gólom zaváňalo aj prečíslenie dvoch na jedného s koncovkou Ziga.

Popradčania sa iba sporadicky dostávali pred bránku, domáca defenzíva bola takmer bezchybná.

Až v 50. minúte sa poriadne zapotil Williams, keď vyrazil ťažký puk po strele Minera od modrej.

Banskobystričania boli bližšie ku gólu aj v ďalšej časti hry, najmä po peknom prieniku Asselina, no Vošvrda bol proti.

V závere však Podtatranci mali dve presilové hry a v tej druhej hrozili. Zagrapan neuspel zblízka a Belluš z kruhu.

V poslednej minúte hostia odvolali brankára a mohli inkasovať, Southorn trafil žrď.

Hlasy po zápase

Dan Ceman (tréner Banskej Bystrice): "S úvodom zápasu som nebol spokojný, pretože sme sa nedržali nášho plánu. V druhej tretine to už bolo lepšie a dokopy sme mali znovu viac než 40 striel na bránku. Ťažko sme sa ale presadzovali, opäť podal výborný výkon ich brankár. Hrali sme iba jednu presilovku, čo je frustrujúce. V ďalších zápasoch sa budeme snažiť viac, aby sme si vypracovali viac početných výhod."

Roman Stantien(tréner Popradu): "Začiatok bol opatrný z oboch strán, domáci to hrali zo stredného pásma a my sme sa tomu prispôsobili. V prvej tretine mali viac šancí, boli lepší. Museli sme niečo zmeniť. Paradoxne až po obdržanom góle sme zlepšili hru, no dnes sme zrejme nemali na viac. Súper bol lepší v osobných súbojoch, mal viac z hry a nás znovu podržal brankár Vošvrda. V tretej tretine sme chceli ešte zvrátiť skóre, ale podobne ako v celej sezóne nám nevychádzali presilovky. Pripadá mi to, akoby sa každý bál zobrať zodpovednosť na seba."