FK Poprad v prvom barážovom zápase zdolal AS Trenčín

Sprava: Peter Maslo z FK Poprad a Abdul Musa Zubairu z AS Trenčín
Sprava: Peter Maslo z FK Poprad a Abdul Musa Zubairu z AS Trenčín (Autor: SITA/Radoslav Maťaš)
TASR|28. máj 2019 o 23:00

O góly druholigistu sa postarali Adam Pajer a Stanislav Šesták.

Úvodný zápas baráže o Fortuna ligu: fotogaléria

29.5.2019

POPRAD. Futbalisti FK Poprad zvíťazili v utorok v prvom barážovom zápase o Fortuna ligu nad AS Trenčín 2:0.

Odvetný duel je na programe v sobotu 1. júna v Žiline (17.00 h).

Hlavička skončila na žŕdke

Prvý polčas priniesol vyrovnaný futbal, spokojnejší však po ňom boli domáci.

Tí išli do vedenia v 10. minúte, keď sa po centri do šestnástky hostí dostal k lopte Pajer a zblízka otvoril skóre - 1:0.

Popradčania mohli svoj náskok zvýšiť po polhodine hry.

Luberdova hlavička po Kukoľovom centri však skončila iba na hornej žŕdke Šemrincovej bránky.

Až sedem žltých kariet

Domáci pridali druhý gól v 58. minúte, keď Horváth posunul loptu Šestákovi, ktorý z hranice šestnástky prestrelil Šemrinca - 2:0.

Dvojgólový náskok Popradčanov upokojil, k videniu však bolo viacero ostrejších zákrokov na oboch stranách a aj sedem žltých kariet.

Hostia sa snažili o kontaktný gól najmä nakopávanými loptami, ale defenzíva domácich im veľa nedovolila.

Trenčania najmä v závere zrýchlili hru, ku gólovému efektu to však neviedlo.

FK Poprad - AS Trenčín 2:0 (1:0)

Góly: 11. Pajer, 58. Šesták.

Rozhodovali: Očenáš - Vorel, Tomčík,

ŽK: Gallovič, Acosta, Zekucia - Slávik, Šulek, Zubairu, Masovič,