SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Na železničnej stanici v Spišskej Novej Vsi v súčasnosti finišujú s prácami na jej modernizácii.
Obnova budovy by mala byť hotová koncom septembra.
Týka sa zateplenia objektu, výmeny strešnej krytiny, žľabov, zvodov, kanalizácie, vykurovacích rozvodov a telies ústredného kúrenia, výmeny podlahy, zostávajúcich okien a dverí a celý objekt sa odizoluje.

Nového zovňajška sa dočká skorodovaná plechová krytina, drevené prvky, zábradlie, dlažby a nový bude aj náter jednotlivých konštrukcií.
Pre cestujúcu verejnosť sa vybuduje informačný systém o odchodoch, príchodoch, prípadne o meškaniach vlakov.
V súčasnosti je už kompletne dokončená budova dopravnej kancelárie so všetkými rozvodmi a zariadeniami vrátane jej okolia a spevnených plôch.
Všetky stavebné objekty a prevádzkové súbory sú ukončené a pripravené na odovzdanie a prevzatie.
Stavba je financovaná z vlastných zdrojov Železníc SR dodávateľským spôsobom v objeme takmer 2,9 milióna eur.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš