Rudňany si na domácom trávniku poradili so Spišskými Vlachmi.

Kvalitné spišské derby Rudňany – Spišské Vlachy rozhodol dvoma presnými zásahmi Dávid Slejzák (pri lopte).Tri body zariadil Slejzák. Kvalitné spišské derby Rudňany – Spišské Vlachy rozhodol dvoma presnými zásahmi Dávid Slejzák (pri lopte).(Zdroj: Jozef Petruška)

RUDŇANY. V hierarchii futbalových klubov na Spiši sú najvyššie treťoligové tímy zo Spišskej Novej Vsi a Krompách.

A práve poslední dvaja menovaní zo 4. ligy Juh sa v sobotu stretli v spišskom derby v Rudňanoch.

Domáci si napokon pripísali tri body po výhre 2:0.

Vlašania s plánom bodovať

Hoci futbalisti Spišský Vlách schádzali z trávnika smutní, diváci odchádzali maximálne spokojní.

Bolo to veľmi kvalitné spišské derby v podaní oboch aktérov. Hlavne v prvom polčase Vlašania boli rovnocenným súperom.

„Bol to vyrovnaný zápas. V prvom polčase sme pohoreli na pravej strane obrany a Dávid Slejzák nás za to dvakrát potrestal. Derby sa hralo v duchu fair play. Máme mladé mužstvo, s ktorým neustále pracujeme na zlepšovaní. Dosť neskoro pred štartom sezóny sme všetko dávali dokopy. Verím, že do konca jesene, ale aj celej sezóny ešte ukážeme svoju silu. Aj do Rudnian sme cestovali po dobrej sérii, kedy z piatich majstrákov sme štyri vyhrali. V derby sme chceli prekvapiť, ale nepodarilo sa to. Domáci vyhrali zaslúžene,“ pozitívne zhodnotil prestížny súboj tréner Spišských Vlách Miroslav Dunčko.

Dvojgólový Slejzák

Spišské štvrtoligové derby malo niekoľko úsmevných paradoxov, ale aj pozitív.

Rudňanci hrali v zelených dresoch, čo bola dlhé roky klubová farba Vlašanov.

Stretnutie moderoval dlhoročný vlašský hlásateľ Dušan Girba, dnes v službách Rudnian.

Súvisiaci článok Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov Čítajte

Cez polčas videli diváci nový závlahový systém, vďaka ktorému je rudniansky trávnik v perfektnom stave. Len čo vypli závlahu, začalo pršať. Prekvapila aj komisia rozhodcov VsFZ, ktorá delegovala trojicu Novovešťanov Olejník – Jasečko – Bobko a tá sa zhostila svojej úlohy na výbornú.

Po zápase však rezonovalo jedno meno – Dávid Slejzák. Najprv v 32. minúte pohotovo zakončil a o desať minút bol jeho gól na 2:0 ozdobou celého derby.

„Super zápas z našej strany. Vyhrali sme zaslúžene. Pri prvom góle som bol v správnom čase na správnom mieste. Pri druhom mi lopta dobre sadla. Nielen s týmto majstrákom, ale aj s celou doterajšom jesennou časťou je v Rudňanoch veľká spokojnosť. Partia je tu výborná a ťaháme to správne za jeden koniec,“ skonštatoval hrdina zápasu Rudňany – Spišské Vlachy dvojgólový Dávid Slejzák.

Keďže sa hralo v sobotu, na jeden deň sa Rudňanci dostali na čelo tabuľky 4. ligy Juh a v nedeľu podvečer čakali na výsledok zo Sokolian, kde hral ich rival o prvé miesto Slávia TU Košice. Práve na ihrisku Slávie sa o týždeň v sobotu odohrá zápas jesene týchto dvoch súperov.