Popradu zabezpečil tri body Vandas

(Autor: ilustračné - TASR)
TASR|13. okt 2019 o 19:49

Hokejisti spod Tatier zdolali Nové Zámky najtesnejším výsledkom.

POPRAD. Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľňajšom zápase 12. kola Tipsport ligy nad HC Mikron Nové Zámky tesne 1:0.

Priebeh stretnutia

V popradskom drese sa proti Novým Zámkom predstavil navrátilec Michael Vandas, ktorého tréneri zaradili do druhého útoku vedľa Paukovčeka a Matisa.

Prvá tretina veľa vzruchu na ľade nepriniesla, súvislých akcií so zakončením bolo ako šafránu. Hru oboch mužstiev "zdobilo" množstvo nepresností.

Rozháranú hru predvádzali hráči Popradu a hostí aj po návrate z prvej prestávky.

Vykúpenie v podobe prvého gólu prišlo až v 28. minúte počas presilovej hry "kamzíkov".

Erving udržal so šťastím útočné pásmo. Prihrávkou našiel Vandasa, ktorý sa z prvej nemýlil a Kristín lovil puk zo siete - 1:0.

Peknou individuálnou akciou sa blysol Leclerc. Po jeho otočke si ale Kristín postrážil vzdialenejšiu žrď. V 36. minúte sa zranil domáci útočník Matis. Po faule Vešutkina kolenom sa porúčal predčasne do kabíny.

V úvode tretej dvadsaťminútovky mohol gólovú poistku pridať Takáč. Jeho zakončenie ale vykopával z bránkovej čiary hosťujúci hráč.

Vzápätí sa do úniku predral Leclerc, ale koncovka mu nevyšla podľa predstáv.

Hostia svoju šancu vycítili pri vylúčení Štraucha. Presilovku zahrali fantasticky, chýbala jej iba presná koncovka.

V závere stretnutia zahodili vyložené šanca Zagrapan aj Takáč a tak sa popradská lavička v závere strachovala o výsledok.

Hostia siahli po oddychovom čase aj hre bez brankára, vyrovnať však nedokázali.

Hlasy po zápase

Ladislav Branikovič, tréner HC Mikron Nové Zámky: "Prišli sme sem hrať so zabezpečenou obranou, v prvej tretine sa nám to darilo, mali sme dobrú početnosť streľby. V druhej tretine už obrana nebola dobrá, prepadávali sme tam, mali sme vylúčenia a dostali sme gól z presilovky. Tretia tretina bola vyrovnaná, ale musím povedať, že nás podržal brankár, chytil tam tri čisté góly."

Pavel Paukovček, asistent trénera HK Poprad: "Ja sa stotožňujem s kolegom, bol to ubojovaný zápas, mali sme však viac z hry, aj keď sme vyhrali o gól, mali sme aj viac šancí. Tešia ma tri vybojované body."

HK Poprad - HC Mikron Nové Zámky 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 28. Vandas (Erving, Štrauch). Rozhodovali: Adamec, Juhász - Krajčík, Kis-Király, vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše Kristín (Nové Zámky) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1341 divákov:

Poprad: Vošvrda - Brejčák, Ulrych, Ťavoda, Magovac, Erving, Kramár, Česánek, Fabian - Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana - Matis, Paukovček, Vandas - Takáč, Zagrapan, Leclerc - Kundrik, Matej Paločko

Nové Zámky: Kristín - Mikuš, Šmach, Ordzovenský, Hatala, Drtina, Hain, Dlugoš - Stupka, Urban, Pospíšil - Vešutkin, Bajtek, Jurík - Múčka, Šmída, Rogoň - Bečka, Ondrušek, Fábry