TASR|24. nov 2019 o 18:46

Zrodila sa tesná, prekvapivá, ale o to potešujúcejšia výhra.

Tipsport liga: HK Poprad - HK Slovan Bratislava, 24. 11. 2019: fotogaléria

24.11.2019

POPRAD. Líder tabuľky hokejovej Tipsport Ligy Slovan Bratislava prehral druhý zápas za sebou.

V nedeľu v dueli 24. kola podľahol na ľade HK Poprad 1:2.

Priebeh stretnutia

Slovan po piatkovej prehre v maďarskom Miškovci nezačal dobre ani na ľade trápiaceho sa Popradu.

Už v 6. minúte sa domáci ujali vedenia po presnom zásahu Vandasa.

Rovnaký hráč mohol po nezištnej prihrávke Preisingera zvýšil už na 2:0. V ideálnej pozícii ale zle trafil puk.

Prvá formáciu Popradu súperovi poriadne podkurovala. Gól mal na hokejke i Preisinger. Svoju kľučku na bezmocného Brusta však nedotiahol do koncovky.

Hostia zabrali až v druhej tretine, Nechvátal však chytal spoľahlivo. Najväčšiu šancu hostí spálil počas presilovej hry ich najlepší strelec Zigo. Jeho zakončenie spomedzi kruhov popradský brankár kryl.

Domáci opäť udreli tesne pred druhým odchodom do šatní. Únik dvojice Leclerc - Bjalončík zakončil presnou strelou druhý menovaný.

Slovanu sa podarilo dať kontaktný gól hneď v úvode tretej tretiny. V 43. minúte sa trafil od modrej obranca Štajnoch, ktorý prekonal Nechvátala pomedzi betóny.

Hostia pridali na obrátkach a vypracoval si viacero gólových šancí.

V závere tréner Stantien siahol po hre bez brankára. Pred bránkou Popradu to horelo, ale strelci Bratislavy odkrytú bránku minulu niekoľkokrát po sebe.

"Kamzíci" prekvapili lídra tabuľky a po tesnej výhre si pripísali tri body.

Hlasy trénerov

Peter Mikula, tréner Popradu: "Víťazstvo sa rodilo ťažko. Budem trocha optimistický. Jeho základy sme položili v Košiciach. Dnes sme šli výrazne za víťazstvom. Toto mužstvo body potrebuje. Základom úspechu bol výkon brankára. V zakončení sme boli efektívnejší ako hráči Slovana."

Romas Stantien, tréner Slovana: "Z našej strany bola prvá tretina vlažná. Na konci dobiehať náskok súpera je vabank. Gólovky v závere boli, ale nepremenili sme ich. K prvému útoku sa musia bodovo pridať ďalšie. Nemôže to stále ťahať jedna formácia."

HK Poprad - HC Slovan Bratislava 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 6. Vandas (Handlovský, Preisinger), 40. Bjalončík (Leclerc, Karterud) - 43. Štajnoch (Kytnár, Abdul). Rozhodovali: Müllner, D. Konc st. - M. Orolin, Šoltés, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4038 divákov

Poprad: Nechvátal - Kozák, Brejčák, Erving, Ulrych, Fabian, Ťavoda, Česánek - Handlovský, Preisinger, Vandas - Takáč, Zagrapan, P. Svitana - Karterud, Paukovček, Leclerc - Matej Paločko, Bjalončík, Kundrik - Králik

Slovan: Brust - Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Podlipnik, Šedivý, Hudec - Abdul, Zigo, Puliš - Petráš, Viedenský, Pance - Matoušek, Kytnár, Jendek - Bondra, Urbánek, Žitný - Sloboda