Sobota, 25. január, 2020 | Meniny má Gejza

Popradskí hokejisti si urobili z brány Liptákov strelnicu

Domáci nastrieľali hosťom osem gólov, žiadny nedostali.

Ilustračné.Ilustračné.(Zdroj: archív)

POPRAD. Hokejisti Popradu deklasovali v nedeľu v 27. kole Tipsport ligy doma Liptovský Mikuláš 8:0.

Liptovský Mikuláš sa v Poprade predstavil v oklieštenej zostave na tri kompletné útočné formácie bez kapitána Martina Krišku a Róberta Hunu.

Kto bude pánom na ľade sa ukazovalo od prvej minúty. Už v 2. minúte otvoril skóre presnou strelou Zagrapan.

Súvisiaci článok Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov Čítajte

O minútu neskôr sa dorážkou prezentoval Preisinger a domáci viedli o dva góly.

Lavička hostí reagovala oddychovým časom.

Na začiatku 7. minúty sa v presilovej hre presadila umiestnenou strelou k ľavej žrdi Romančíkovej bránky nová popradská posila, Američan Colin Shae Jacobs.

Kamzíci" pokračovali v kanonáde a v 14. minúte zásluhou pohotového blafáku Kundrika vyhrávali už o štyri góly.

Liptáci siahli po výmene brankárov. Romančíka vystriedal Zalivin.

O tri minúty nato sa v ďalšej početnej výhode parádne trafil Vandas a hostia boli zrelí na uterák.

Diváci sa zabávali

Demontáž Liptovského Mikuláša pokračovala aj po prvej prestávke.

Domáci zabávali riedko zaplnené tribúny peknými akciami.

Už na 6:0 zvyšoval z medzikružia Paukovček po prihrávke Leclerca, ktorý puk vybojoval za bránkou. Leclerc mal prsty aj v siedmom presnom zásahu Popradu.

Na modrej našiel Kozáka, ktorý prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Hostia absolútne nestíhali pokrývať pohyb hráčov domácich, z čoho pramenili ďalšie šance.

Ponad Zalivinovo rameno z ťažkého steleckého uhla upravil na priebežných 8:0 svojím druhým presným zásahom v zápase Preisinger.

V 34. minúte prišiel Poprad o útočníka Samuela Takáča, ktorý si po nepríjemnom páde v rohu klziska zranil koleno a zápas pre neho predčasne skončil.

Čisté konto

V tretej tretine sa hra vyrovnala, zápas obe mužstvá dohrávali.

Z viacerých šancí na oboch stranách sa žiadna neujala.

Najväčšiu možnosť hostí vsietiť čestný zásah spálil po prihrávke Rudolfa Hunu Vybíral.

Patrik Nechvátal vychytal prvé čisté konto v sezóne.

Povedali po zápase

Anton Tomko, Liptovského Mikuláša: "Náš prístup k dnešnému zápasu bol o 180 stupňov iný, ako v poslednom zápase, keď sme tu hrali. Musím vyzdvihnúť hru Popradu, boli sme pomalí v myslení a korčuľovaní. Poprad rozhodol v prvej tretine, bol rýchly, bol dôrazný, trestal naše vylúčenia. Za takého stavu bolo ťažké dvihnúť morálku v mužstve. Dnes Poprad zaslúžene berie tri body."

Peter Mikula, tréner Popradu: "Kolega to výstižne vyjadril. K dnešnému zápasu nám výrazne pomohol prístup súpera. Bol som šokovaný, ako hrali prvú tretinu. Ľutoval som trénera na striedačke. Tiež som to niekedy zažil a nie je to príjemné. V prvej tretine sme rozhodli zápas a potom sa už iba dohrávalo."