Patrik Marcinek (Zvolen) a vpravo Joona Erving (Poprad). (Autor: TASR/Ján Krošlák)
TASR|3. dec 2019 o 20:58

Hokejisti HK Poprad zaznamenali piaty triumf v sérii a sú na šiestej priečke.

HKM Zvolen - HK Poprad 3:5 (1:2, 1:1, 1:2), 3.12.2019: fotogaléria

3.12.2019

ZVOLEN/POPRAD. Hokejisti HK Poprad zvíťazili v utorňajšom zápase 28. kola Tipsport Ligy na ľade HKM Zvolen 5:3, zaznamenali piaty triumf v sérii a poskočili na šiestu priečku tabuľky.

Naopak, domáci natiahli šnúru prehier na tri.

Výborný štart hostí

Hostia mali výborný štart do zápasu, už v 2. minúte sa dostali do prečíslenia Paukovček s Jacobsom a druhý menovaný rozvlnil sieť - 0:1.

V 6. minúte prišiel ďalší úder pre Zvolen.

Marcinek išiel na trestnú, no pobudol na nej len 32 sekúnd, keďže Handlovský z dorážky zvýšil na 2:0 pre Poprad.

Domáci si následne zobrali oddychový čas a pomohlo im to, keďže sa im podarilo rýchlo znížiť.

V 8. minúte vypálil Kelemen spoza obrancu a Nechvátal nestihol zareagovať - 1:2.

Aj v ďalších minútach pokračoval svižný hokej s veľkým množstvom šancí.

V 11. minúte mal vyrovnanie na hokejke Mráz, ale jeho strela skončila len na žrdi.

Pri hre štyroch na štyroch najprv Jacobs preveril domáceho brankára Tomeka, na druhej strane sa ocitol v dobrej pozícii Trotter.

V závere tretiny mali tlak hostia, ale tretí gól nepridali.

Hromadná bitka

V úvode druhej časti mal dobrú príležitosť Špirko, ktorý si potiahol puk spoza bránky, no jeho strela mierila vedľa.

Zvolen si následne zahral v početnej výhode, no bez strely na bránku.

Hostia mali šancu na tretí gól v 27. minúte po akcii Mlynaroviča s Bjalončíkom, ale Tomek zachránil.

O tri minúty neskôr sa mu to už nepodarilo, keď sa vo vlastnom oslabení dostal za obranu Svitana a zvýšil na 3:1.

Tento stav však nevydržal ani minútu a domáci sa dotiahli opäť na rozdiel jedného gólu.

V presilovke, v ktorej inkasovali, Kelemen dorazil Mrázovu strelu za Nechvátala a znížil na 2:3.

V 34. minúte sa strhla hromadná bitka a Maier s Mlynarovičom museli predčasne pod sprchy.

V závere si oba tímy vypracovali ešte po dobrej šanci, ale góly už nepadli.

Gól do prázdnej brány

Domácim hokejistom sa podarilo vyrovnať v 42. minúte, no krátko nato išli za sebou na trestnú Petráš a Kelemen a Poprad mal k dispozícii 26 sekúnd dlhú presilovku o dvoch hráčov.

Dokázal ju využiť už po deviatich sekundách vďaka presnej strele Handlovského a opäť išiel do vedenia - 3:4.

V 51. minúte mohol zlomiť zápas Zagrapan, ale prečíslenie troch na dvoch zakončil strelou mimo bránku.

Zvolen doplácal na nedisciplinovanosť a zakrátko ponúkol hosťom ďalšiu presilovku.

Tí ju však nevyužili a dráma pokračovala až do konca.

V 54. minúte si dal pozor Nechvátal po šikovnom Špirkovom teči.

Zvolenčania sa do záverečného tlaku ani veľmi nedostali a práve naopak, takmer inkasovali po šanciach Jacobsa a Vandasa.

Domáci na poslednú minútu a pol odvolali Tomeka z bránky, no s výsledkom už nič neurobili.

Bodku za zápasom dal 16 sekúnd pred záverečným hvizdom Vandas a pri jeho góle do prázdnej bránky si pripísal asistenciu aj brankár Nechvátal.

HKM Zvolen - HK Poprad 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Góly: 8. Kelemen (Fatul, Kolenič), 31. Kelemen (Mráz, Betker), 42. Trotter (Švarný) - 2. Jacobs (Paukovček, Leclerc), 6. Handlovský (Jacobs, Vandas), 30. Svitana (Zagrapan, Kozák), 47. Handlovský (Kozák), 60. Vandas (Erving, Nechvátal).

Rozhodovali: Adamec, Goga - Orolin, Vyšný,

vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše: Maier 5+10+DKZ za bitku - Mlynarovič 5+10+DKZ za bitku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1,

1371 divákov

HKM Zvolen: Tomek - Corrin, Betker, Švarný, Fatul, Maier, Drgoň, Tomko - Štrauch, Trotter, McPherson - Kelemen, Špirko, Thompson - Mráz, Šťastný, Bonis - Marcinek, S. Petráš, Tibenský - Kolenič

HK Poprad: Nechvátal - Brejčák, Kozák, Ulrych, Erving, Ťavoda, Magovac, Česánek - Vandas, Preisinger, Handlovský - P. Svitana, Zagrapan, Karterud - Leclerc, Paukovček, Jacobs - Kundrik, Mlynarovič, Bjalončík - Králik

Domov»Sportnet na východe»Popradskí hokejisti sa vracajú zo Zvolena s tromi bodmi