Poprad dal Detve tri góly a udržal si čisté konto

Tomáš Vošvrda.
Tomáš Vošvrda. (Autor: ilustračné - TASR)
TASR|6. dec 2019 o 20:38

Hokejisti Popradu dosiahli šieste víťazstvo v Tipsport lige za sebou.

POPRAD. Hokejisti Popradu dosiahli šieste víťazstvo v Tipsport lige za sebou. V piatkovom zápase 29. kola doma zdolali Detvu 3:0.

Poprad nastúpil už bez francúzskeho reprezentanta Leclerca, ktorý pod Tatrami skončil na vlastnú žiadosť pre nízku vyťaženosť na ľade a nespokojnosť zo svojou úlohou v tíme.

Priebeh zápasu

Kontrolu nad priebehom prvej tretiny mali "kamzíci", ktorí hostí k ničomu nepustili.

Popradčania však zahodili viaceré sľubné šance.

Tutovku spálil americký útočník Jacobs, po strele Ervinga zazvonila konštrukcia Petríkovej bránky.

Po bezgólovej prvej tretine sa všetko podstatné udialo v prostrednej časti hry.

Hneď v jej úvode udreli "kamzíci". V 22. minúte sa dorážkou pomedzi Petríkove betóny prezentoval Paukovček.

Druhú presilovku v stretnutí zahrali domáci veľmi dobre. Zagrapan však nastrelil iba konštrukciu bránky.

Po Svitanovej riskantnej prihrávke sa do úniku 2 na 1 dostala dvojica hostí Sýkora a Valent, ktorého Vošvrda však zakročil skvelým zákrokom.

Vyrovnanie mal na hokejke i Kráľ, ten však pred popradskou bránkou neuspel ani na dvakrát.

Napokon zahrmelo na opačnej strane. Hostia trestuhodne nevyhodili puk z obrannej tretiny. Bjaločník našiel pred bránkou osamoteného Zagrapana, ktorý si hravo poradil s bezmocným Petríkom - 2:0.

V 39. minúte Detva znížila na rozdiel gólu. Ten však po konzultácii s videorozhodcom neplatil, keďže bol dosiahnutý nedovoleným spôsobom pohybom ruky.

Ku kontaktnému gólu mali hostia blízko v 43. minúte počas početnej výhody. Podešva však iba orazítkoval žrď Vošvrdovej bránky.

Vzápätí si presilovku zahrali aj domáci. V nej unikol fínsky obranca Erving, ktorý bol pred Petríkom faulovaný.

Z nariadeného trestného strieľania profitoval po peknom blafáku Patrik Svitana - 3:0.

V závere sa často vylučovalo na popradskej strane. Napriek tomu si brankár Vošvrda udržal už štvrté čisté konto v sezóne.

Hlasy po zápase

Peter Mikula, tréner Popradu: "Vedel som, že Detva bude výsledkom a hrou proti Slovanu nabudená. Ten zápas som aj sledoval. Z hľadiska herného prejavu sme boli lepší. Naša medzihra, čo priznali aj hráči, ale stála na množstve osobných chýb, z čoho pramenili útoky súpera. Kľúčové bolo, že neplatil gól Detvy na 2:1 a potom sme dali náš tretí z trestného strieľania. Hostia mali pre nás nepríjemné okamihy. Vďaka Vošvrdovi sme zápas dotiahli do víťazného konca."

Josef Turek, tréner Detvy: "My sme držali krok so súperom iba prvú tretinu. Rozhodlo, že sme v druhej v úvode dostali gól a potom hneď ďalší. Naše gólové šance ostali nevyužité, tie skončili na Tomášovi Vošvrdovi. Poprad zaslúžene vyhral. My sme nedali góly a preto sme prehrali."

Štatistika

HK Poprad - HC 07 Orin Detva 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 22. Paukovček (Ťavoda, Jacobs), 31. Zagrapan (Bjalončík), 47. Svitana (tr.s.).

Rozhodovali: Korba, Rencz - Jobbágy, Kis-Király, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1 294 divákov

Poprad: Vošvrda - Kozák, Brejčák, Erving, Ulrych, Fabian, Ťavoda, Česánek - Handlovský, Preisinger, Vandas - Bjalončík, Zagrapan, Svitana - Jacobs, Paukovček, Karterud - Matej Paločko, Mlynarovič, Kundrik - Králik

Detva: Petrík - Chovan, F. Fekiač, Golian, Kuklev, Gachulinec, Jendroľ, Turan - Šišovský, Zuzin, Sýkora - Gašpar, Valent, Žilka - Ľupták, Podešva, Král - Čenka, V. Fekiač, Čacho - Török