Jörgen Karterud (vpravo) dal rozhodujúci gól.
Jörgen Karterud (vpravo) dal rozhodujúci gól. (Autor: ilustračné - TASR)
TASR|8. dec 2019 o 18:28

Rozhodujúci gól strelil do bystrickej siete Karterud.

BANSKÁ BYSTRICA. Barani nastúpili v 30. kolo Tipsport ligy bez zraneného Lampera už s uzdraveným Hohmannom a zachytili úvod zápasu.

V druhej minúte Gabor poslal ideálnu prihrávku na úplne voľného Šilleho, ktorý sa pred bránkou mohol spýtať Vošvrdu kam to chce, zakončoval z dvoch metrov efektne pod hornú žŕdku - 1:0.

Poprad mohol vyrovnať v dvoch presilovkách v rade. Šance mal Handlovský, ktorého najprv vychytal Beskorowany a potom mieril odchovanec Banskej Bystrice v drese Popradu tesne vedľa.

Na opačnej strane nezužitkoval únik domáci Hickmott a prišiel trest. Handlovský už tretiu šancu využil, prešiel k nemu zrazený puk a zblízka sa pri ľavej žrdi nemýlil - 1:1.

V strednom dejstve sa sprvu hralo hore dole, ale výrazné šance chýbali. Herne boli na tom lepšie Podtatranci a dokázali ísť do vedenia.

V 27. minúte po prieniku Ervinga zakončoval pohotovo spoza bystrického obrancu Karterud, Beskorowany toho veľa nevidel a kapituloval - 1:2.

Majster mal príliš dlhé striedania, zaostával za súperom, vyrovnať však mohol Kabáč z kruhu, no puk po jeho strele iba obtrel žŕdku. Hokejisti spod Urpína nevyužili ani presilovku. Vošvrda v bránke veľa práce nemal.

V tretej tretine Bystričania vystupňovali svoju snahu o vyrovnanie, ale najprv mohli prehrávať vyšším rozdielom, pretože Erving strieľal z kruhu voľný, proti bol gólman HC 05.

Domáci potom nevyužili presilovku, veľkú možnosť mali Bubela s Bartánusom, zaskvel sa Vošvrda.

Na opačnej strane naskočil z trestnej lavice Preisinger, išiel sám na Beskorowanyho, no nepokoril ho.

V závere hrali domcái ďalšiu presilovku, počas ktorej sa ocitol v šanci Hohmann, ale zblízka neskóroval. Hostia išli Ervingom do menšieho úniku, ale ani tento hráč nedokázal meniť stav.

Viac než poldruha minúty pred koncom riadneho hracieho času odvolala Banská Bystrica brankára, hrala v šestici, ale vyrovnávajúci gól nedala.

Hlasy po zápase

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: V prvej tretine sme hrali veľmi dobre, ale mali sme smolu, pretože sa skončila nerozhodne 1:1. Od druhej tretiny to bol nemastný neslaný hokej. Puky sa odrážali viac súperovi než nám. Poprad hral dobre, ale videli sme málo prihrávok, možno dve v rade tak na jednej ako aj na druhej strane. My sme nedokázali reagovať na hru hostí. Chýbala nám energia. Predsa len bolo badať, že hráme ôsmy zápas za 17 dní. Žiaľ, nevytvorili sme si za 60 minút dostatočný počet šancí na to, aby sme mohli vyhrať. I keď na konci sme mohli vyrovnať, pretože tam bola polovica bránky odkrytá, ani túto príležitosť sme nedokázali využiť.

Peter Mikula, tréner Popradu: O zápase rozhodla prvá tretina, Banská Bystrica hrala v nej kultivovaný hokej. My sme boli ustráchaní. Našťastie sa nám podarilo vyrovnať a úvodné dejstvo skončilo 1:1. V druhej tretine sa nám podarilo streliť druhý gól a so sebavedomím Bystrice to začalo otriasať. Nám sa hra začala dariť, odrážali sa k nám puky, výborne sme blokovali a vynikajúci výkon podal aj brankár Vošvrda. Veľké srdce zabezpečilo, že odchádzame z Banskej Bystrice ako víťazi.

HC'05 iClinic Banská Bystrica HK Poprad 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 2. Šille (Gabor, Kabáč) 15. Handlovský (Ulrych, Vandas),27. Karterud (Erving).

Rozhodovali: Nikolic (Rak.), Fridrich D. Koncml., Synek, vylúčení: 3:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2 201divákov.

Banská Bystrica: Beskorowany - Cardwell, Southorn, Ďatelinka, Mihálik, J. Brejčák, Nemčík, Zubák - Jääskeläinen, Hickmott, Hrnka - Hohmann, Bubela, Bartánus - Šille, Gabor, Kabáč - Sojka, Tamáši, Fafrák

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, L. Kozák, Ulrych, Erving, Ťavoda,Magovac, Česánek -Vandas, Preisinger, Handlovský - P. Svitana,Zagrapan, Bjalončík - Karterud, L. Paukovček, Jacobs - Kundrík, Mlynarovič, Matej Paločko.