Poprad si postrážil víťazstvo nad Zvolenom

TASR|17. jan 2020 o 20:26

V zaujímavom zápase vyhrali východniari 4:3.

Hokejová Tipsport liga: Poprad - Zvolen 4:3: fotogaléria

17.1.2020

POPRAD. Súboj 41. kola hokejovej Tipsport ligy priniesol pod Tatrami zaujímavý súboj.

Domáci Popradčania viedli už 2:0, Zvolen dokázal vyrovnať.

V záverečnej päťminútovke sa strhla prestrelka, Poprad viedol 4:2, hostia ešte znížili, ale k vyrovnaniu sa už nedostali.

Vedenie o dva góly

V Poprade pokračovali zmenami v kádri. Po týždni opustil tím zámorský útočník Jimmy Lodge a výmenou za Lukáša Paukovčeka prišiel pod Tatry z Trenčína Adam Lapšanský.

Domácim patrila prvá tretina tabuľkových susedov. Bolo to aj vďaka častým vylúčeniam Zvolenčanov.

Do vedena šli domáci v 8. minúte počas výhodného presilovkového formátu 5 na 3. Strelcom bol Patrik Svitana.

V závere tretiny sa Tomek prezentoval efektným zákrokom proti pohotovému zakončeniu Handlovského.

Aj hra v druhej tretine bola poznačená úzkostlivým metrom rozhodcov. Vylúčenia sa množili na oboch stranách.

V úvode prostrednej časti hry chyboval na útočnej modrej Jacobs a hosťujúci McPhersom sa rútil na popradského brankára Vošvrdu, ktorý ho fauloval.

Arbitri preto nariadili trestné strieľanie, ktoré faulovaný hráč Zvolena nepremenil.

O pár minút neskôr sa do prieniku predral aj Trotter, ale stroskotal v zakončení.

Počas signalizovaného vylúčenia hráča hostí pálil do konštrukcie Tomekovej bránky Kozák.

V následnej presilovke sa Popradčania dočkali druhého gólu. Erving zboku precedil puk cez Tomeka, ktorý poskakoval po bránkovej čiare. Do siete ho usmeril až rozbehnutý Takáč.

Zvolen vyrovnal, v prestrelke rozhodli domáci

Zvolenačania sa dočkali minútu pred odchodom na druhú prestávku. Gól do šatne strelil k bližšej žrdi po bekhendovej kľučke McPherson.

Šesťbodový zápas vyvrcholil v tretej tretine. Hostia stupňovali tlak aj rýchlosť hry.

Domáca lavička reagovala oddychovým časom. Po sérii kontroverzných vylúčení hrali hostia presilovku 4 na 3. V nej si puk biliardovo narazili a Trotter nechytateľnou umiestnenou strelou vyrovnal.

V ďalšej presilovej hre siahla po oddychovom čase aj hosťujúca lavička.

Dráma vyvrcholila v poslednej pätminútovke. Misky váh na domácu stranu naklonil obranca Dalhuisen, ktorý po šťastnom odraze upratal puk do Tomekovej siete - 3:2.

Domáce tribúny si zakričali gól aj v 58. minúte. Jacobs vypracoval peknú útočnú akciu. Ervingova strela síce mierila vedľa, ale od hosťujúceho hráča sa puk odrazil do bránkoviska a Matúš Paločko ho dopichol za bránkovú čiaru - 4.2.

Takmer okamžite Zvolen siahol po hre bez brankára a oplatilo sa. Na konci kombinácie bol osamotený Špirko. V hektickom závere už hostia ale vyrovnať nedokázali.

Hlasy po zápase

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: "Bol to veľmi emotívny zápas. Vytvorili sme si dvojgólový náskok, v druhej tretine sa to začalo kúskovať, žiadalo si to držať koncentráciu na striedačke aj na ľade. V určitých pasážach sa nám to prestalo dariť, Zvolen sa dostal do zápasu výsledkovo aj herne. Záver sme zvládli, Zvolenu sme vzali vietor z plachiet rozhodujúcim gólom. Chcel by som poďakovať hráčom, že sme tento zápas zvládli."

Don Nachbaur, tréner Zvolena: "Mali sme veľmi slabú prvú tretinu, Poprad bol rýchly, mali sme ťažké nohy, Popradu sme dali presilové hry. V druhej tretine sme začali hrať lepšie a v tretej tretine sme dali do zápasu veľa energie a mali sme veľa šancí. Popradu sme ale dali brejkové šance a jednu z nich využil ich obranca pred našou bránkou a bol to zlomový gól. My sme hrali pekne, ale musíme začať hrať jednoduchšie a viac sa tlačiť do bránky."

HK Poprad - HKM Zvolen 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Góly: 8. P. Svitana (Zagrapan, Ulrych), 27. Takáč (Erving, Zagrapan), 55. Dalhuisen (Jacobs, Lapšanský), 58. Matúš Paločko (Erving, Jacobs) - 40. McPherson (Drgoň), 47. Trotter (Špirko), 59. Špirko 59. Špirko (Corrin).

Rozhodovali: Štefik, Juhász - Durmis,Rojík, vylúčení 8:9 na 2 min., navyše Vandas (Poprad) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky 2:2, oslabenia 0:0, 2 694 divákov.

HK Poprad: Vošvrda - Kozák, Brejčák, Erving, Ulrych, Dalhuisen, Larkin, Česánek - Handlovský, Preisinger, Vandas - Takáč, Zagrapan, Svitana - Lapšanský, Jacobs, Matúš Paločko - Matej Paločko, Bjalončík, Kundrik

HKM Zvolen: T. Tomek - Betker, Švarný, Corrin, Stephenson, Drgoň, Tomko, Chlepčok, Meliško - Kelemen, Trotter, Parks - McPherson, Špirko, M. Halama - Thompson, Mráz, Kolenič - Tibenský, P. Halama, Marcinek