Popradčania si postrážili výhru pod Poľanou

(Autor: SITA)
TASR|21. jan 2020 o 20:23

Po výhre 5:3 v Detve si upevnili štvrtú priečku.

DETVA. V 42. kole hokejovej Tipsport ligy porazili Popradčania v Detve domácich 5:3.

Hostia pod Poľanou kontrolovali zápas, dvomi gólmi sa blysol Lapšanský.

Priebeh zápasu

Už po 128 sekundách zamieril na trestnú lavicu domáci Lalík a hosťom stačila necelá minúta na otvorenie skóre, presadil sa Takáč.

Poprad zdvojnásobil náskok v 16. minúte, keď Jacobs predviedol individuálnu akciu a na jej konci skóroval.

V druhej tretine vykresal nádej pre domácich Ščurko, ktorý potrestal dvojminútový trest Popradu za priveľa hráčov na ľade.

Detvania aj vyrovnali, keď sa v 43. minúte presadil po vhadzovaní Valent.

O štyri minúty neskôr však naklonil misky váh na stranu Popradu Lapšanský a ten istý hráč v 52. minúte pridal aj štvrtý zásah hostí.

O necelé dve minúty skorigoval Žilka, ale posledné slovo patrilo hosťom, do prázdnej bránky uzavrel skóre Handlovský.

HC 07 WPC Koliba Detva - HK Poprad 3:5 (0:2, 1:0, 2:3)

Góly: 29. Ščurko (Andersons, Král), 43. Valent (Gašpar), 53. Žilka (Golian, Chovan) - 3. Takáč (P. Svitana), 16. Jacobs (Kozák), 47. Lapšanský (Dalhuisen), 52. Lapšanský (Vandas), 59. Handlovský (Erving).

Rozhodovali: D. Konc st.,Kókai (Maď.) - D. Konc ml., Kis-Király (Maď.), vylúčení 5:4 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia 0:0, 291 divákov.

Detva: Petrík - Golian, Mart. Chovan, Andersons, F. Fekiač, Jendroľ, Turan, Gachulinec - Žilka, Zuzin, Šišovský - Král, Podešva, Ščurko- Török, Valent, Gašpar - Čacho, V. Fekiač, Čenka - Lalík

HK Poprad: Vošvrda - Brejčák, Kozák, Larkin, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Česánek, Králik - P. Svitana, Zagrapan, Takáč - Lapšanský, Jacobs, Vandas- Handlovský, Preisinger, Matúš Paločko - Kundrik, Bjalončík, Matej Paločko.