Popradskí hokejisti si doma poradili s DVTK Miškovec

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|2. feb 2020 o 20:14

Dve tretiny boli v réžii domácich, jednu vyhrali hostia.

POPRAD. Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľňajšom zápase 47. kola Tipsport ligy nad DVTK Jegesmedvék Miškovec 5:1.

Hosťujúci tím, s novicom v zostave, útočníkom Radimom Valchařom, prišla do Popradu podporiť hŕstka fanúšikov.

Nevyužili presilovku

„Ľadoví medvedi" ale nezačali ideálne.

Už v 5. minúte inkasovali počas presilovky domácich. Puk tesne pred brankárom Miškovca tečoval Vandas a ten zapadol pomedzi betóny Adorjána za bránkovú čiaru.

Hral sa otvorený útočný hokej. Popradčania mali niekoľko šancí tesné vedenie zvýšiť.

Ujala sa až situácia zo 14. minúty. Najprv puk preletel tesne popri ľavej žrdi hosťujúcej bránky.

Z rohu klziska ho takmer z nulového streleckého uhla vrátil Matúš Paločko späť do bránkoviska a Poprad viedol rozdielom dvoch gólov. V závere tretiny hrali hostia presilovú hru.

V nej sa až vo štvorici rútili na jediného brániaceho hráča. Beach však namiesto kombinácie zvolil zakončenie. Jeho strela navyše minula Vošvrdovu svätyňu.

„Návrat" hostí

Miškovec sa do zápasu vrátil v druhej tretine.

Už v 23. minúte sa k dorážke dostal nepokrytý Valchař a Vošvrda po prvý raz kapituloval.

Už o chvíľu mohlo byť vyrovnané.

Dvakrát po sebe však skvelo zasiahol Vošvrda.

V ďalšom priebehu tempo hry upadlo, zápas mal viaceré hluché pasáže.

Prácu mal videorozhodca

Do tretieho dejstva vstúpili obe mužstvá opatrne, čakalo sa na chybu. Tá prišla s vylúčením hosťujúceho Kissa, ktorý fauloval Zagrapana.

V presilovke sa po sérii dorážok presadil Handlovský a vrátil na popradské hokejky pokoj.

Následne sa dlho nehralo. Hostia totiž inkasovaný gól reklamovali u rozhodcov.

Ten musel potvrdiť až videorozhodca. Hosťujúca lavička tak inkasovala dvojminútový trest za zdržovanie hry, napriek tomu sa dlhé minúty nikomu z Hanlonových zverencov na trestnú lavicu nechcelo.

Domácim v nedeľu presilovky dokonale vychádzali. Na priebežných 4:1 zvýšil do prázdnej bránky po Svitanovej prihrávke Ulrych.

Prikrášliť skóre mohol v samostatnom úniku Handlovský, Adorján ale nekapituloval. V samom závere sa domáci piateho gólu predsa len dočkali.

Ďalšiu početnú výhodu využili zásluhou Handlovského.

Povedali po zápase

Peter Mikula, tréner Popradu: „V priebehu týždňa sme prišli o dvoch centrov, museli sme riešiť zmeny v zostave, narušilo nám to pohodu. V prvej tretine boli hostia zakríknutí, v druhej to rozbalili, dali gól, dostali sme sa do stresu. V tretej tretine sme sa vrátili k svojej hre. Počas reprezentačnej prestávky dáme krátky prípravný cyklus."

Glen Hanlon, tréner DVTK: „Gratulujem Popradu k víťazstvu, v prvej tretine hrali veľmi dobre. V druhej tretine sme hrali my dobre, mali sme dve presilovky na záver, mali sme ich využiť. V tretej tretine sme hrali zle. Poprad si zaslúžil vyhrať."

HK Poprad - DVTK Jegesmedvék Miškovec 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Góly: 5. Vandas (Dalhuisen, Lapšanský), 14. Matúš Paločko (Kozák, Bjalončík), 54. Handlovský (Dalhuisen), 56. Ulrych (Svitana, Takáč), 59. Handlovský (Dalhuisen, Lapšanský) - 23. Valchař (Szirányi, Láda). Rozhodovali: Valach, Juhász (Maď.) - Beniač, Soltész (Maď.), vylúčení: 3:7, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, 2028 divákov

Poprad: Vošvrda - Erving, Ulrych, Larkin, Dalhuisen, Fabian, Kozák, Česánek - Svitana, Zagrapan, Takáč - Vandas, Handlovský, Lapšanský - Mercier, Bjalončík, Matúš Paločko - Kundrik, Matej Paločko, Králik

Miškovec: Adorján - Ross, D. Kiss, Láda, Vandane, Szirányi, Göz - Rodman, Galanisz, Magosi - Beauvillier, Valchař, Beach - P. Kiss, Harrison, Ritó - Farkas