Basketbalisti Svitu porazili majstra a lídra o dva body

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Autor: archív)
Martin Belej|5. feb 2020 o 20:13

Spišiaci vyhrali proti Žiline v predĺžení.

SVIT, SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V stredu sa hrali zápasy 28. kola Slovenskej basketbalovej ligy mužov.

Prekvapenie sa zrodilo pod Tatrami, kde domáci Svit porazil lídra súťaže a úradujúceho majstra z Bratislavy.

Domáci o cennej výhre rozhodli najmä v úvode, prvú štvrtinu vyhrali 22:9, polčas dokonca o 15 bodov a napokon si udržali tesný náskok.

Strelecky exceloval Carr, ktorý zaznamenal 39 bodov.

Darilo sa aj druhému spišskému tímu, Novovešťania v dráme porazili Žilinu po predĺžení.

V hojdačkovom zápase najskôr Spišiaci viedli, v tretej štvrtine skoro pochovali nádeje, ale dokázali ešte raz otočiť. Napokon rozhodlo predĺženie, ktoré zvládli lepšie domáci.

Novovešťania ostávajú na poslednom mieste tabuľky, bodovo sa ale dotiahli na Handlovú a Komárno.

Iskra Svit - Inter Bratislava 79:77 (22:9, 29:27, 11:23, 17:18)

Svit: Andrews 8, Johnson 10, Carr 39, Baldovský 3, Stuteville 8 (Avramovič 8, Findura, Bizub 3)

Najviac bodov Interu: Körner 18, Funderburk 16, Baťka a Abrhám po 12, 350 divákov.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Slávia Žilina 102:95 pp (23:23, 25:18, 18:30, 22:17 – 14:7)

SNV: Alleyn, Maxwell 20, Nemčok 17, Thompkins 14, Nottage 16 (Krajňák, Newton 8, Kušnirov 2).

Najviac bodov Žiliny: Rožánek 22, Basabe 21, Merešš 18, 200 divákov.

Domov»Sportnet na východe»Basketbalisti Svitu porazili majstra a lídra o dva body