Pondelok, 10. august, 2020 | Meniny má VavrinecKrížovkyKrížovky

Popradčania našli recept na Zvolen neskoro, zvrat už nestihli

Súperovi podľahli a prepadli sa v tabuľke pod neho.

ilustračnéilustračné (Zdroj: TASR)

POPRAD. Popradskí hokejisti v 3. kole nadstavbovej skupiny Tipsport ligy o 1. - 6. miesto na domácom ľade sklamali.

Dlho si nedokázali poradiť s agresívnou fyzickou hrou Zvolena, za stavu 0:4 prišlo skorigovanie neskoro.

Po prehre sa Popradčania v tabuľke zosunuli na piate miesto, práve pod svojho súpera.

Viac boja než hry

Súvisiaci článok Športový piatok na východe - servis výsledkov a faktov Čítajte

Šesťbodový zápas medzi Popradom a Zvolenom, ktorý medzi sa medzi sebou bijú o štvrtý priečku, začali lepšie hostia.

Tí šli do vedenia už po 25 sekundách hry. Kubát vystrelil od modrej. Vošvrda puk vyrazil pred seba nikým nepokrytému Parksovi, ktorý blafákom poslal puk do siete - 0:1.

Na ľade sa viac bojovalo ako hralo. Domáci sa ťažko dostávali do tempa. Najväčšiu šancu Popradu v prvej tretine spálil Mercier. Jeho zakončenie, ktoré volalo po góle, skončilo tesne vedľa bránky.

Hostia mohli ujsť do dvojgólového trháku. Ich nájazd 3 na 1 vyriešil Vošvrda dvomi pohotovými zákrokmi.

Zrelí na uterák

V druhom dejstve dominovali hostia. Kadencia ich gólových šancí sa zvyšovala priamo úmerne postupujúcemu času. Napokon sa ujala až presilovková trefa Thompsona k ľavej žrdi popradskej bránky.

Počas vylúčenia domáceho Zagrapana vrazil Thompsona nešetrne na mantinel Handlovský, ža čo si vyslúžil okrem dvoch minút aj osobný trest. Thompson pre zranenie v zápase predčasne skončil.

Hostia tak dostali 46-sekundovú presilovku 5 na 3. Sekundu po tom, čo Zagrapan naskočil na ľad, sa z ostrého uhla ukážkovo trafil Trotter - 0:3.

Domíci boli zrelí na uterák. Do hry mohol Poprad z dorážky vrátiť Richard Huna, proti bol excelentný Petrík.

V presilovke domácich odmietol do prázdnej bránky skórovať nedôrazný Zagrapan. Puk na bránkovej čiare zachytil jeden z obrancov Zvolena.

Z popradských tribún sa čoraz častejšie ozýval hlasitý piskot. V samom závere tretiny hrali domáci presilovku, počas ktorej hostia viackrát nebezpečne pohrozili. Gólom sa však neskončil ani únik Zuzina.

Finiš prišiel neskoro

Na začiatku tretej časti hry dostal pukom do tváre hosťujúci útočník Petráš a putoval na ošetrovňu.

Vzápätí hostia navýšili vedenie na rozdiel štyroch gólov. Odrazený puk putoval na hokejku Betkera, ktorý ho upratal do odkrytej časti bránky Popradu.

Popradská lavička na rozháranú hru reagovala oddychovým časom a potom prišli chvíle domácich.

V 47. tečoval Kozákovu strelu Lapšanský a Poprad znížil na 1:4. Počas vylúčenia Švarného sa s prispením konštrukcie bránky trafil v 55. minúte Svitana a v Poprade sa rodila záverečná dráma.

Dve minúty pred koncom riadnej hracej doby to Popradčania skúsili s hrou bez brankára, ale tá už zvrat skóre nepriniesla.

Hlasy po zápase

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: "Po prehre v Trenčíne každý očakával, že naša reakciu bude úplne iná. Od prvého gólu hostí hneď na začiatku sme ťahali za kratší koniec. Nám chýbal impluz v strelení gólu, čo sa v podstate stalo až pár minút pred koncom zápasu. Chýbala nám iskra. Zvolen dobre korčuľoval a bojoval. Nie je čas na vyplakávanie, potrebujeme sa zmobilizovať."

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: "Nám sa podarilo dať gól už v tridsiatej sekunde. Poprad si v prvej tretine vytvoril tri-štyri gólové šance, ale podržal nás brankár Petrík. V druhej tretine sme pridali góly my. Dnes sme spravili opäť veľa faulov, ale oslabenia nám išli. Záver sme si skomplikovali sami. Chlapcov musím pochváliť. Po tých troch prehrách sa pozbierali a podali bojovný výkon. Vyhrali zaslúžene."