V derby Košice na Poprad nestačili. Tento zápas po incidentoch budil pozornosť

Tréner Košíc Peter Draisaitl. (Autor: TASR/Oliver Ondráš)
TASR|6. mar 2020 o 20:38

Tri body ostali pod Tatrami.

TL: HK Poprad - HC Košice, 6. 3. 2020: fotogaléria

6.3.2020

POPRAD. Štart do zápasu vyšiel Popradu ideálne, keď už v 2. minúte sa presadil obranca Kramár. Matúš Paločko hľadal prihrávkou pred bránku Róberta Hunu, Škorvánek puk vyrazil pred seba rovno pred Kramára, ktorý poslal bekhendom puk do odkrytej časti brány Košíc.

Následne zatlačili hostia, ale k vyrovnaniu neprišlo. Z domácej strany pekne zakombinovala dvojica Takáč a Zagrapan, druhý menovaný sa nepresadil ani na dvakrát.

Druhý gól domácich nasledoval v 17. minúte, pohotové zakončenie Handlovského skončilo v sieti.

Košice aj bez najlepšieho strelca Haščáka v druhej tretine pridali. Výsledkom ich aktivity bolo viacero šancí. Gólovú spálil po chybe domáceho hráča Vandasa Michal Chovan.

Jeho individuálnu akciu zastavil spoľahlivý Vošvrda. Krátko po skončení popradskej presilovky pohrozil opäť prvý útok "oceliarov".

Po strele Paršina z ostrého uhla sa ozvala konštrukcia domácej bránky. Hostia kontaktný gól v prostrednej časti hry ale nestrelili.

Košičania udreli v úvode tretieho dejstva. Po akcii Sukeľa sa zaskvel ruský legionár Paršin, ktorý si blafákom poľahky poradil s Vošvrdom a hostí dostal späť do hry.

Vzápätí bol blízko k vyrovnaniu Sukeľ, ručnú brzdu zatiahol až brankár Vošvrda.

Domáca striedačka zareagovala oddychovým časom. V presilovke Košíc mal najbližšie ku gólu Paršin, v páde ale zakončil tesne vedľa brány.

Poistku tak pridali v 49. minúte Popradčania. Škorváneka prestrelil Réway, pre ktorého to bol prvý gól pred vlastným publikom.

Vyšperkovať výhru mohol Lapšanský, toho ale vychytal brankár Košíc.

Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času siahli hostia po hre bez brankára.

"Kamzíci" sa potom predháňali v zahadzovaní šancí.

Poprad si vo východoslovenskom derby pripísal dôležité tri body.

Hlasy trénerov

Peter Mikula (tréner Popradu): "Vedeli sme, že verejnosť očakávala nasadenie ako proti Slovanu. V prvej tretine sme ten nátlakový hokej napĺňali. V druhej tretine to bola aj nedôslednosť, nešli nám prihrávky. Následne sa zlepšili Košice. Po oddychovom čase sme začali hrať našu hru. Bol to dobrý zápas, ale ukázal nám aj negatívne veci."

Peter Draisaitl (tréner Košíc): "Naša zostava mala správny prístup celých 60 minút, s nasadením som spokojný, boli tam ale aj chyby. Presilovky nám aktuálne nejdú. Čo ma mrzí na zápase boli tie inkasované góly, lebo boli podobné. Boli to puky z druhého sledu, boli sme zle postavení a sme ich neupratali. Tie góly sa dali ubrániť."

Štatistika

A-skupina o 1.-6. miesto

HK Poprad - HC Košice 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 3. Kramár (Ró. Huna, Matúš Paločko), 17. Handlovský (Lapšanský, Brejčák), 49. Réway (Handlovský) - 42. Paršin (J. Sukeľ, Pavlin. Rozhodovali: Stano, Novák - Bogdaň, Jobbágy, vylúčení: 2:4,presilovky a oslabenia: 0:0, 3595 divákov

Poprad: Vošvrda - Larkin, Kramár, Erving, Ulrych, Brejčák, Kozák - Svitana, Réway, Handlovský - Vandas, Zagrapan, Takáč - Lapšanský, Jacobs, Mercier - Matúš Paločko, Ró. Huna, Ri. Huna

Košice: Škorvánek - Pavlin, Michalčin, Ružička, Slovák, Zeleňák, Čížek, Bučko - J. Sukeľ, Michal Chovan, Paršin - Jokeľ, Skokan, Suja - Vrábeľ, Bortňák, Milý - Faith, Eliáš, Majdan

Domov»Sportnet na východe»V derby Košice na Poprad nestačili. Tento zápas po incidentoch budil pozornosť