Macinská dosiahla pri Ferčekovciach víťazné repete

Domáca pretekárka Laura Vaicová vyhrala náborovú kategóriu.
Domáca pretekárka Laura Vaicová vyhrala náborovú kategóriu. (Autor: Zuzana Špaldonová)
Sportnet|24. jún 2020 o 19:26

Súťažilo 96 pretekárov zo Slovenska aj Maďarska.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Klub orientačného behu Čingov Spišská Nová Ves usporiadal 3. kolo pretekov Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu pri Spišskej Novej v časti Ferčekovce.

Na skrátených tratiach zápolilo celkove 96 pretekárov zo Slovenska i Maďarska v kopcovitom kontinentálnom teréne s dobrou priebežnosťou.

Na najťažšej mužskej trati dlhej 7,1 km, s prevýšením 340 m a 21 kontrolami v konkurencii 25 pretekárov zvíťazil Medard Féder (AŠK Pezinok) za 58:01 min. pred Maďarom Fehervárim a Šurganom (Vazka Bratislava).

Z východniarov bol najlepší piaty Michal Krajčík (ATU Košice) za 66:55 min. V prvej desiatke skončili aj 8. Dávid Franko (KOB Kysak) a 9. Rastislav Oľhava (ATU Košice).

Pauzovala kvôli materskej dovolenke

Na ženskej trati dlhej 6 km s prevýšením 280 m a 17 KS už druhé prvenstvo v oblastnej súťaži zaznamenala časom 64:42 min. Jana Macinská (ATU Košice), ktorá mala dlhšiu pretekársku prestávku kvôli materským povinnostiam.

Druhá dobehla Ela Sedileková (Hadveo B. Bystrica) za 67:48 min. a tretia finišovala Petronela Filipová (ATU Košice).

Vo veteránskych kategóriách do tretieho miesta skončili : M35-: 1. Milan Dudra (KOB Kysak), 2. Ľ. Michač (Hadveo B. Bystrica), 3. V. Sohler (KOŠ Ružomberok),

W35-: 1. Daniela Ondovčíková (Sokol Pezinok), 2. V. Marko (ATU Košice), 3. Ľ. Ježíková (Sokol Pezinok),

M45-: 1. Jozef Pollák (ATU Košice), 2. V. Franko, 3. I. Porubčan (obaja KOB Kysak),

W45-: 1. Eva Mušinská (ATU Košice), 2. J. Franková (KOB Kysak), 3. J. Šmelíková (Hadveo B. Bystrica),

M55-: 1. Karol Janšo, 2. J. Kuchta, 3. S. Žilinčík,

W-55: 1. Iveta Putnovská, 2. A. Maľárová (všetci ATU Košice),

M65-: 1. József Zéntai (Maď.), 2. J. Kubica (Poprad), 3. A. Onder (Metropol Košice).

V kategórii K3 bez rozdielu veku i pohlavia zvíťazil Maďar Tibor Fedelin pred Ľ. Pavelom (KOB Kysak a tretí skončil M. Hribík (Hadveo B. Bystrica).

V mládežníckych kategóriách prvenstvá dosiahli: M-12: Samuel Michač (Hadveo B. Bystrica) W-12: Paulína Šoltésová (Čingov Spišská Nová Ves), M- 18: Tomáš Porubčan, W-18: (Ema Michačová (Hadveo B. Bystrica). Náborovú kategóriu „N“ vyhrala 13-ročná Laura Vaicová (Metropol Košice).