Poprad pasujú do roly vypadávajúceho. Na reči nedáme, vraví Ďuriš

Popradskí futbalisti vstúpili do nového ročníka dvomi identickými prehrami.
Popradskí futbalisti vstúpili do nového ročníka dvomi identickými prehrami. (Autor: fkpoprad.sk)
Daniel Dedina|13. aug 2020 o 00:00

Extrémne omladené mužstvo na body čaká.

POPRAD. V čase keď futbalisti Popradu ešte len prenikali do druholigovej špičky, ich problémom bol prestarnutý káder.

To sa časom menilo a pred touto sezónou sa karta obrátila úplne.

Finančná situácia pod Tatrami prinútila klub výrazne utiahnuť opasok a s odchodom veľkého množstva hráčov sa razom vytratili aj prakticky všetky skúsenosti.

Do úvodného zápasu sezóny 2020/21 proti Bardejovu vyrukovala popradská zostava s priemerným vekom 20,3 roka, v nedeľu v Šamoríne to bolo ešte nižšie číslo, len 19,9 roka.

V oboch prípadoch bol najstarším hráčom mužstva na ihrisku 24-ročný Dávid Gallovič.

Popradčania napriek snaživému výkonu v oboch prípadoch ťahali za kratší koniec a prehrali zhodne 1:3.

Dali sa na dlhodobý proces

„S herným prejavom sme spokojní, s bodovým ziskom nie,“ vrátil sa k úvodným dvom výsledkovým nezdarom tréner FK Poprad Stanislav Ďuriš.

Zaujímavosťou je, že priebeh oboch duelov bol takmer navlas rovnaký.

Po polčase svietil na ukazovateli nerozhodný stav 1:1, po zmene strán šiel popradský súper do vedenia a svoje víťazstvo korunoval v záverečnej minúte.