Hokejisti Popradu hladko zdolali Banskú Bystricu

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|9. okt 2020 o 21:13

V zápase 3. kola Tipos extraligy rozhodli o víťazstve piatimi gólmi v druhej tretine.

POPRAD. Hokejisti Popradu zdolali v piatkovom zápase 3. kola Tipos extraligy na svojom ľade Banskú Bystricu hladko 7:1.

Domáci rozhodli v druhej tretine, ktorú vyhrali 5:1. Bystričania prehrali aj svoj tretí zápas v novej sezóne.

Pomaly sa rozbiehali

Poprad opäť úlohu favorita zápasu v prvej tretine nezvládol.

Hral sa svižný hokej na obe strany.

Do koncovky sa však domáci i hostia dostávali iba s ťažkosťami.

Za zmienku stála iba situácia z 12. minúty.

Ulrychove nahodenie od modrej skončilo na konštrukcii bránky bezmocného gólmana „baranov" Gajana.

Tvrdé slová trénera

Tvrdé slová trénera Poprad Petra Mikulu počas prvej prestávky zrejme padli na úrodnú pôdu.

„Kamzíci" totiž šli do vedenia hneď v prvej minúte druhej tretiny. Po buly v útočnom pásme sa k puku dostal Lukáš Handlovský a domáci viedli 1:0.

Už o minútu neskôr hrali Popradčania presilovú hru a tú zásluhou Lušňáka, ktorý tečoval Dalhuisenove nahodenie, premenili na gól už po piatich sekundách hry.

Vynikajúca štvorminútovka domácich vyvrcholia presným zásahom kapitána Poprad Svitanu, ktorý sa presadil po peknej akcii Skokana.

Hostia skorigovali počas presilovky. Na Vošvrdom vyrazený puk po Ďatelinkovej delovke najlepšie zareagoval Verbeel a Banskej Bystrici tak vykresal nádej na priaznivý výsledok.

V 35. minúte však prepadla Gajanovi do siete strela Marcela Haščáka a hostia menili brankárov.

Medzi tri žŕdky sa postavil maďarský brankár Adam Vay. Ten si udržal čisté konto iba necelé tri minúty. Strelcom gólu v prečíslení 2 na 1 bol opäť Haščák.

Potýčka pri rozkorčuľovaní

Kuriózna situácia sa stala po príchode na ľad po druhej prestávke.

Počas krátkeho vykorčuľovania mužstiev sa do potýčky dostala dvojica Ulrych a Drew.

Víťazom súboja bol hosťujúci obranca, ktorý však odchádzal predčasne do kabín s krvavým šrámom na tvári.

Domáci naďalej hrali v hernej pohode.

Tú korunoval v početnej výhode po biliardovej kombinácii Skokan a Poprad viedol rozdielom šiestich gólov.

Konečný výsledok pečatil svojím druhým gólom v zápase kapitán „kamzíkov" Patrik Svitana.

HK Poprad - HC 05 Banská Bystrica 7:1 (0:0, 5:1, 2:0)

Góly: 21. Handlovský (Preisinger), 22. Lušňák (Dalhuisen), 24. Svitana (Skokan), 35. Haščák (Svitana, Vošvrda), 38. Haščák (Erving), 48. Skokan (Svitana, Haščák), 55. Svitana (Skokan, Brejčák) - 32. Verbeek (Ďatelinka, Vybíral).

Rozhodovali: Hronský, Baluška - Synek, Kacej,

vylúčení: 3:4, navyše: Ulrych - Drew obaja 5+DKZ za hrubosť a pästný súboj, Winquist 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0

Poprad: Vošvrda - Drgoň, Hudec, Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Kramár - Svitana, Skokan, Haščák - Vandas, Preisinger, Handlovský - Matúš Paločko, Zagrapan, Bjalončík - Mešár, Lušňák, Matej Paločko - Jevoš

Banská Bystrica: Gajan (35. Vay) - Biro, Drew, Ďatelinka, Welsh, Demo, Petrinec, Roman, Faško-Rudáš - Mistele, Winquist, Lamper - Sloboda, Verbeek, Vašaš - Kabáč, Tamáši, Fafrák - Vybíral, Sojka, Lunter

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Hokejisti Popradu hladko zdolali Banskú Bystricu