Ilustračné
Ilustračné (Autor: archív)
TASR|1. nov 2020 o 20:33

V 10. kole Tipos extraligy vyhrali kamzíci tenisovým výsledkom.

POPRAD. Hokejisti HK Poprad zvíťazili v 10. kole Tipos extraligy nad HK 32 Liptovský Mikuláš 6:1.

Hokejisti Popradu sa po vynútenej „korona" pauze postavili proti rozbehnutým Liptákom.

Tí však s domácimi držali krok iba prvých 10 minútu hry.

Hostia hrozili najmä z protiútokov po strate pukov „kamzíkov" v útočnom pásme. Z viacerých nádejných prečíslení ale Liptovský Mikuláš nič nevyťažil.

Domáci udreli prvýkrát v 13. minúte, keď rýchlo otočili hru v strednom pásme.

Hosťujúce mužstvo akurát striedalo, čo využil Lukáš Handlovský a po krídelnej akcii podstrelil brankára Krasanovského - 1:0. O minútu už Poprad viedol rozdielom dvoch gólov.

V presilovke nahral Skokan po bránkovej čiare Haščákovi a ten sa z takmer nulového uhla nemýlil. „Kamzcíci" mali hru pevne v rukách.

Na konči 18. minúty už bolo 3:0. Vandas našiel medzi kruhmi v ideálnej palebnej pozícii Handlovského, ale ten sa presadil až z následnej dorážky.

Hostia mohli do kabín odchádzať so štvorgólovým mankom. Haščákovu strelu zápästím v početnej výhode zastavila konštrukcia Krasanovského brány.

Hostia znížili

Obrazhry sa nezmenil ani počas druhej tretiny. Popradčania síce tlačili, ale góly neprichádzali.

Na ľade sa tak množili šarvátky a provokácie, na čo napokon domáci doplatili.

Od 35. minúty sa postupne vyfaulovali Vandas a po ňom aj Kramár a Liptáci si vyslúžili 30-sekúndovú presilovku 5 na 3.

Tú nezahrali ideálne, ale tesne po Vandasovom návrate na ľad sa ponad Vošvrdovú lapačku trafil Petran a hostia znížili na 3:1.

Nervozita na popradských hokejkách pretrvala a Liptovský Mikuláš si časť ďalšej presilovej hry preniesol aj do tretieho dejstva.

800. zápas trénera

Hneď v jeho úvode sa musel po hrúbke spoluhráčov predviesť brankár Vošvrda, Poprad vďaka jeho pohotovému zákroku neinkasoval. Definitíva padla v 45. minúte. Rozhodcovia pustili domácim zakázané uvoľnenie.

Hostia vo vlastnej tretine zle rozohrali. K puku sa dostal Dalhuisen a brankára Liptovského Mikuláša si vychutnal bekhendovým blafákom. Vzápätí sa podobná situácia udiala na opačnej strane, ale Vošvrdovu nepresnú prihrávku Liptáci v gól do jeho siete nepremenili.

Piaty gól Popradu pridal opäť z ostrého uhlu po Skokanovej prihrávke Haščák. V 53. minúte to už bolo 6:1. Prečíslenie 3 na 2 využil presnou strelou do šibenice Skokan. Tlak domácich pokračoval.

Päť minút pred koncom riadnej hracej doby siahol tréner Milan Jančuška, pre ktorého to bol 800. extraligový zápas z lavičky, po oddychovom čase. Skóre sa už v Poprade nemenilo, „kamzíci" vyhrali vysoko - 6:1.

Povedali po zápase

Peter Mikula, tréner Popradu: „Ja si myslím, že z nášho pohľadu sme prvú a tretiu tretinu hrali dobrý zápas. V druhej tretine sme možno náskokom 3:0 a aj vylúčeniami sa dostali do problematickej situácie. Po tých dvoch týždňoch vynútenej prestávky sme mali celkom slušný pohyb a dobrú medzihru."

Milan Jančuška, tréner L. Mikuláša: „Nie je veľmi čo hodnotiť. Zo zápasu som sklamaný. Poprad hral dobre. Na začiatku zápasu sme mali trikrát prečíslenie, ale sme ho nevyužili. Potom sme inkasovali tri góly v rade. V druhej tretine sme sa snažili vrátiť do zápasu, ale v tretej tretine nás hrubé chyby stáli lepší výsledok. Domáci vyhrali úplne zaslúžene."

HK Poprad - HK 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (3:0, 0:1, 3:0)

Góly: 13. Handlovský (Drgoň, Hudec), 14. Haščák (Skokan, Svitana), 18. Handlovský (Vandas, Dalhuisen), 45. Dalhuisen,

49. Haščák (Skokan, Brejčák), 53. Skokan (Svitana), 37. Petran (Rusina, Hamráček).

rozhodovali: Baluška, Štefik - Kacej, Jurčiak,

vylúčení: 5:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Zostavy:

Poprad: Vošvrda - Drgoň, Hudec, Brejčák, Dalhuisen, Kramár, Erving, Česánek - Svitana, Skokan, Haščák - Vandas, Preisinger, Handlovský - Matúš Paločko, Zagrapan, Livingston - Mešár, Bjalončík, Lušňák - Šotek.

L. Mikuláš: Krasanovský - Nemec, Kurali, Rusina, Petran, Mezovský, Bača, Droppa, Patlevič - Štrauch, Lištiak, Ru. Huna - Hamráček, Okuliar, Michalík - Uhrík, Oško, Surový - Bečka, Toma, Matoušek.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Hokejisti Popradu jednoznačne zdolali Liptovský Mikuláš