POPRAD. Železničná trať Poprad - Spišská Nová Ves musí byť podľa ministra dopravy a výstavby SR Andreja Doležala opravená do roku 2026.
Uviedol to vo štvrtok v Poprade počas stretnutia s primátorom mesta Antonom Dankom (nezávislý).
Podľa jeho slov ide o kľúčový projekt obnovy, vyžiada si 200 miliónov eur.
Súvisí s ňou aj rekonštrukcia problémového úseku pri popradskom zimnom štadióne, v ktorom sa pravidelne tvoria zápchy.
Ďalšie stretnutie do konca júna
Podľa ministra je v rámci projektu potrebná koordinácia Slovenskej správy ciest a Železníc SR.

Informoval, že do konca júna plánuje zorganizovať spoločné stretnutie.
Malo by sa konať opäť v Poprade.
Venovať sa budú aj projektu obnovy železníc v úseku Poprad - Lučivná za 13 miliónov eur, s ktorou sa už začalo vlani.
Vlaky budú môcť v tomto úseku s dĺžkou takmer 13 kilometrov jazdiť rýchlosťou 160 kilometrov za hodinu.
Obnova štvorprúdovky pri štadióne
S touto obnovou súvisí podľa primátora Danka vyvolaná investícia v prvej časti rekonštrukcie, a to uzatvorenie priechodu priemyselnej zóny v Poprade na Teplickej ulici.
Projekt by mal pomôcť vyriešiť situáciu s dopravou pri popradskom štadióne na súčasnej štvorprúdovej ceste.
„Pripravuje sa projektová dokumentácia na novú rýchlostnú dráhu, 160-kilometrovú, a v rámci tejto stavby sa bude riešiť aj takzvaný lievik,“ poznamenal primátor Popradu po stretnutí.
Štvorprúdovka sa musí podľa jeho slov obnoviť.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš