LEVOČA. Levočská nemocnica presťahovala chirurgické oddelenie.
Nachádza sa v zrekonštruovanom pavilóne chirurgických odborov, v priestoroch bývalého urologického oddelenia a pôrodnice.
Podľa riaditeľa nemocnice Františka Lešundáka má oddelenie 30 lôžok, disponuje štandardnými aj jednolôžkovými nadštandardnými izbami, ako aj operačnými sálami.

Na samotnú rekonštrukciu i nákup vybavenia išiel 1 milión eur.
Chirurgická, traumatologická a ortopedická ambulancia sa nachádzajú v priestoroch urgentného príjmu v najnovšom objekte nemocnice.
Podľa námestníčky riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť Renáty Bičanovskej, ambulantné prostredie doplnila operačná sála s modernou prístrojovou technikou.
„Je určená pre potreby traumatologických a ortopedických operácií, ktoré sa v nej už v súčasnosti vykonávajú,“ doplnila.
V pavilóne chirurgických odborov je prevádzkovaná aj ústavná pohotovostná služba.

Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš