Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
HRUŠOVČANIA DOKONALE ZASKOČILI OLCNAVU

Strelecké hody v Jamníku aj v Kluknave

SPIŠ. Najvyššia oblastná futbalová súťaž mala cez víkend svoje sedemnáste kolo a opäť sa zrodilo niekoľko prekvapení. O to najväčšie sa postarali futbalisti Spišského Hrušova, ktorí štyrmi gólmi šokovali nielen Olcnavčanov, ale možno aj seba samých. Líder

tabuľky doma proti Markušovciam nezaváhal.

Olcnava - Sp. Hrušov 0:4 (0:0)

V prvom polčase si obe mužstvá vypracovali šance, ale bez gólového efektu. Možno zlomovým momentom bola 52. minúta, keď domáci mali výhodu pokutového kopu. Tú však nevyužili a hneď z protiútoku skóroval Š. Filip. Olcnavčania vrhli všetko do útoku a hostia hrozili po rýchlych protiútokoch. Strelecký sa zaskvel ešte dvoma gólmi Š. Filip a jeden pridal Slamený. Domáci ani keby hrali do rána, tak by im asi nebolo súdené streliť gól. Pred 100 divákmi rozhodoval Jasečko. OLCNAVA: Rusnák - Salaj, Pastucha, Pavlík - Gardošík, Rusnák, Kožár, Rusnák, Gonda - Melega, Kožár, striedali: Kováč, Svetkovský, Richnavský. SP. HRUŠOV: Filip - Kunzo, Olejník, Švač - Butvin, Braz, Samoľ, Kunzo, Slamený - Kunzo, Filip.

Poráč - Letanovce 4:1 (2:0)

Od začiatku to bola jednoznačná záležitosť domácich, ktorí svoj dobrý výkon potvrdili v prvom polčase aj dvoma gólmi. Ako prvý sa do listiny strelcov zapísal Macala a na polčasových 2:0 zvyšoval Liška.
Aj po zmene strán dominovali na ihrisku Poráčania. Na rozdiel troch gólov upravil Kukukič. Za tohto stavu mali hostia výhodu pokutového kopu, ktorú však nevyužili. Ozdobou stretnutia bol štvrtý gól Šaulu, keď z 20 metrov poslal loptu parádne do šibenice. Za hostí už len korigoval výsledok Olejník. Pred 100 divákmi rozhodoval Šoltés. PORÁČ: Krajňák - Polony, Širila, P. Šteiner - Antal, Šaula, Macala, Chovanec, Vojtila - Liška, Kukič, striedali: Šteiner, Šmelko, Dunka. LETANOVCE: Jochman - Olejník, I. Kubičár, R. Kubičár - Beregházy, Marko, Žoldák, Engel, Neupaver - Gavalier, Klembara, striedal: Body.

Kluknava - Markušovce 4:0 (3:0)

Na kvalitne pripravenom ihrisku sa hralo stretnutie vo vysokom tempe. Domáci v prvom polčase ukázali, prečo im patrí prvé miesto v tabuľke. Už v 6. minúte otvoril gólový účet Richnavský a ten istý hráč pridal druhý zápas o dvadsať minút. Keď v 34. min. Lisý zvýšil na rozdiel troch gólov, bolo prakticky o osude stretnutia rozhodnuté. Tempo hry neupadlo ani po zmene strán. Definitívnu podobu dal výsledku v 75. min. Hvizdoš. Pred 100 divákmi rozhodoval P. Zmij. KLUKNAVA: Kožar - Glova, Hoppej, Hadry - Lisý, Cifra, Richnavský, Kolčar, M. Lisý - Belej, Papcun, striedali: Zahuranec, Hvizdoš, Maras. MARKUŠOVCE: Užík - Janošík, Hozza, Andraši - Šteiner, Stoličný, Jarab, Laznia, Dunka - Andraši, Kozák.

Chrasť n/H - Odorín 2:2 (1:1)

Úvod vyšiel oveľa lepšie hosťom. V 13. minúte zaskočil domácich presným zásahom Boroš. Chrasťania prebrali iniciatívu a ich snaha bola korunovaná v 42. min. vyrovnávajúcim gólom nestarnúceho Sopkoviča. Aj vstup do druhej časti hry znova lepšie dopadol pre Odorínčanov. Parádnou strelou z priameho kopu Boroš naklonil misky váh na stranu hostí. A opäť si domáci vynútili tlak a vyrovnávajúci gól v 73. min., ktorého autorom bol M. Dirda. Vzhľadom na priebeh stretnutia je remíza spravodlivá. Pred 100 divákmi rozhodoval Labaš. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - Bady, Jančár, Filip - Celec, Šefčík, Sopkovič, M. Jančár, Gonda - Faltin, M. Dirda, striedal: Polomský. ODORÍN: Maľak - Kacvinský, Fabian, Majko - Kavulič, Boroš, Bednár, Maďar, Zekucia - Čuj, Kočik, striedali: Hudzik, Slanina.

Jamník - Bystrany 5:1 (2:1)

Kto prišiel v nedeľu na futbal do Jamníka, neľutoval. V podaní oboch aktérov videl dobrý futbal, ale hlavne parádne góly. Už v 7. min. lišiacky zakrútil loptu do šibenice Ján Suchý a hostia viedli 1:0. Od 27. do 29. minúty prišli veľké chvíle domáceho Slavomíra Čuja. Z dvoch priamych kopov dvakrát nádherne prekonal Pavola.
Aj po zmene strán sa hral otvorený kvalitný futbal. Zaváhanie obrany hostí potrestal v 53. min. Pavlík. O minútu vyslal centrovanú loptu na bránu Grzyb a tá skončila na prekvapenie všetkých a hlavne brankára hostí v šibenici - 4:1. Desať minút pečatil vysoké víťazstvo Ruman. Pred 100 divákmi rozhodoval Petruška. JAMNÍK: Ruman - Grzyb, J. Čuj, S. Čuj - Kavulič, Farkašovský, M. Čuj, Ruman, Kočiš - Pavlík, Štefko, striedali: Farkašovský, Franko, Faith. BYSTRANY: Pavol - Lipovský, Šefčík, Pavol - Jochman, Šefčík, Brajerčík, Hamrák, Suchý - Mikula, Kekeľ, striedali: Miklula, Vrabec.

Iliašovce - Hnilčík 2:2 (1:1)

Zvlášť pre domácich to bolo dôležité stretnutie. Hostia znova potvrdili dobrý chýr, ktorý o nich ide a v 30. min. sa zásluhou Botchera ujali vedenia. O päť minút P. Ordzovenský vyrovnal. Poriadna dráma bola v posledných minútach stretnutia. Najprv v 86. minúte Fehér už takmer zabezpečil hosťom tri body, ale hneď po rozohraní gólu po bleskovej akcii Merkovský vyrovnal. Pred 150 divákmi rozhodoval Macala. ILIAŠOVCE: Farkašovský - Soták, Janiga, Franko - Gonda, Kolcun, Klučár, Vaško, P. Ordzovenský - Merkovský, M. Ordzovenský, striedali: Liška, Bartoš, Kočiš. HNILČÍK: Novotta - Repaský, Loja - Patz, Varga, Fabian, Matiašovský, Džerenga - Štrauch, Botcher, Čarnický, striedali: Suržin, Školník, Fehér.