Stredná priemyselná škola strojnícka v Spišskej Novej Vsi otvára v budúcom školskom roku nový študijný odbor logistika. SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Ako
Redakcia SME
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
Stredná priemyselná škola strojnícka v Spišskej Novej Vsi otvára v budúcom školskom roku nový študijný odbor logistika.
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Ako uviedol riaditeľ školy Ladislav Ruttkay, v rámci východného Slovenska sú jedinou školou, kde budú môcť žiaci nadobúdať vedomosti v spomínanom odbore.
"Je to už v poradí tretí úplne nový študijný odbor, ktorý naša škola pripravila pre slovenský vzdelávací systém v oblasti stredných škôl," vysvetlil L. Ruttkay. V tejto škole experimentálne overovali najprv študijný odbor mechatronika a potom technické lýceum, dnes je to logistika.
"V rozvinutej trhovej ekonomike neobstojí v tvrdej konkurencii ani jeden podnikateľský subjekt, ktorý nedokáže uspokojiť zákazníka dodaním správneho sortimentu, výrobkov a služieb v správnom množstve, na správne miesto a v správny čas. A práve naplnenie tohto podnikateľského cieľa zabezpečuje logistika ako vedná disciplína," popísal L. Ruttkay.
Vedenie školy plánuje na tento odbor prijať 15 žiakov. Štúdium je vhodné tak pre dievčatá, ako aj pre chlapcov. Určené je hlavne pre tých, ktorí majú kladný vzťah k ekonomike, informatike, radi cestujú, plánujú a hľadajú vhodné informácie a optimálne riešenia.
Aktuálne strednú priemyselnú školu strojnícku navštevuje 490 žiakov, k dispozícii je tu šesť študijných odborov.
(kar)
Autor: Slovenská klasika
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš