Pri zrážke dvoch osobných áut sa v stredu podvečer na obchvate mesta Vranov nad Topľou zranili traja ľudia.
VRANOV NAD TOPĽOU. Krátko po pol šiestej viedol tadiaľ v smere na Strážske 31-ročný muž z Ladomírova (okres Snina) osobné auto Škoda Octavia. „Na priamom úseku cesty neprispôsobil rýchlosť jazdy poveternostným podmienkam, povahe a stavu vozovky, v dôsledku čoho dostal na zasneženej ceste šmyk, prešiel do protismeru, kde sa zrazil s oprotiidúcou Škodou Octavia, ktorú viedol 58-ročný Prešovčan," informoval zástupca prešovskej krajskej policajnej hovorkyne Daniel Džobanik.
Pri nehode utrpela 25-ročná spolujazdkyňa vodiča z Ladomírova ťažké zranenia s predpokladanou dobou liečenia 12 až 16 týždňov. Samotný vodič utrpel ľahké zranenia s dobou liečenia 5 až 6 dní. Spolujazdec z druhého auta, 38-ročný muž, utrpel ľahké zranenia s dobou liečenia v trvaní 5 až 6 dní.
U vodičov dychovou skúškou policajti nezistili požitie alkoholických nápojov. Na autách vznikla celková škoda 12-tisíc eur (361-tisíc korún). Vranovský policajný vyšetrovateľ obvinil 31-ročného Ladomírovčana z prečinu ublíženia na zdraví.
Autor: tim
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš