fotografov AMFO 2009. Poslaním súťaže je podporiť a aktivizovať kreativitu neprofesionálov.
PREŠOV. Súťaže Výtvarný Prešov sa môžu zúčastniť neprofesionálni autori vo veku od 15 rokov neobmedzene s výtvarnými prácami vo všetkých výtvarných disciplínach (kresba, maľba, grafika, plastika, textil a práce multimediálneho charakteru). "Súťažné práce vyberie a navrhne na ocenenie odborná porota menovaná riaditeľom ŠOS. Práce budú hodnotené na základe súťažných propozícií," povedala Anna Hirková, metodička pre výtvarnú tvorbu v Šarišskom osvetovom stredisku. Víťaz postúpi do krajského kola, z ktorého je možnosť postúpiť do celoslovenského kola." Uzávierka prác je 20. februára.
AMFO 2009
V januári sa majú možnosť realizovať aj mladí nádejní fotografi. Svoje, ešte na iných súťažiach nehodnotené fotografie môžu prihlásiť na AMFO 2009. Aj v tejto súťaži je možnosť postúpiť do krajského a potom do celoštátneho kola. Súťaž sa uskutoční v dvoch skupinách, skupina A sú autori nad 21 rokov a skupina B, v ktorej sú autori rozdelení do skupín do 16 rokov a do 21 rokov. Výstava fotografií v ŠOS potrvá od 26. januára do 13. februára, na nej lektor odporučí fotografie na postup do krajského kola. "Každý zúčastnený obdrží diplom a víťazi sa budú môcť tešiť aj z vecných cien," uviedol Marián Jacko zo Šarišského osvetového strediska v Prešove.
* * *
Výstava insitných umelcov
n Čo majú spoločné Alain Donnat a Ján Babenský? Obidvoch tvorbu si môžete pozrieť v Šarišskom osvetovom stredisku. Výstava tvorby známeho francúzskeho insitného umelca Alaina Donnata a umeleckého rezbára Jána Babenského z Hlinného z okresu Vranov nad Topľou sa pre zvýšený záujem predlžuje do 16. januára.
n Alain Donnat sa narodil v roku 1947. Ranený následkom havárie opustil svet biznisu a začal sa venovať insitnému (naivnému) umeniu, pre ktoré mal vždy nadšenie. V minulom roku navštívil Vihorlatské osvetové stredisko, ktoré organizuje medzinárodné výtvarné plenéry prostredníctvom ktorých sa jeho tvorba dostala aj do Prešova.
n Ján Babeský sa narodil v roku 1952 v Hlinnom, kde žije dodnes. Pracuje ako robotník. Vyrezávať začal v roku 1984, práca s drevom sa mu stala koníčkom.
Autor: iva
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš