POPRAD. Najvyššie položená a najstrmšia zjazdovka na Slovensku z Lomnického sedla (2 190 m n. m.) na Skalnaté pleso (1751 m n. m.) vo Vysokých
Tomáš Tišťan
Externý prispievateľ
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
Tatrách bude oddnes otvorená pre lyžiarov. Zjazdovka z Lomnického sedla bude v prevádzke od 8.30. Lyžiarom je na nej k dispozícii dvojsedačková lanovka, ktorá vyvezie posledných lyžiarov o 14.30. V Lomnickom sedle je na
upravenej časti viac ako jeden meter prírodného snehu, informovala marketingová riaditeľka strediska Katarína Šarafínová.
V Tatranskej Lomnici je lyžiarom k dispozícii lyžiarske stredisko Jamy, zrekonštruovaná a zasnežovaná zjazdovka v úseku Čučoriedky - Štart a Štart - Tatranská Lomnica, ktorá má šírku 60 metrov. Po otvorení Lomnického sedla tak bude mimo prevádzky už len zjazdovka zo Skalnatého plesa na Čučoriedky, kde zatiaľ nie je technické zasnežovanie.