boli až prekvapení, čo všetko od nich britská ambasáda nežiadala.
POPRAD/VYSOKÉ TATRY. Zástupcovia ambasády si trasu kráľovnej spolu s miestnymi niekoľkokrát prešli. Na niektorých výjazdoch sa zúčastnil i sám veľvyslanec. Požiadavky na organizátorov boli menšie, ako miestni predpokladali.
Kráľovnú v pozemnej lanovke chceli napríklad uložiť na špeciálne stolice s primeranou pokrývkou. Nakoniec poslúžia bežné sedadlá kancelárskeho typu. V Tatrách sa nekonalo ani veľké upratovanie, či premaľovávanie budov, alebo hrabanie jesenného lístia. "Poriadok sme urobili len na Hrebienku po letnej sezóne, kde sa to už žiadalo tak či tak," povedal jeden z organizátorov.
Azda jednou z mála výnimiek z potemkinovského pravidla je nasadzovanie umelej trávy vedľa zimného štadióna. Tá tam však ostane rásť i naďalej. Pikoškou je odstránenie niektorých retardérov z popradských ciest. Tie cestári odstránia z trasy, kadiaľ povedie kráľovská limuzína. Všetko sa však urobí v noci nadránom, aby sa presná trasa kvôli bezpečnosti zbytočne neprezrádzala príliš dopredu.
Na bezpečnosť polícia nasadí približne 200 mužov a žien. Spolu s kolegami z mestských polícií a iných zložiek bude kráľovnú strážiť viac ako 300 príslušníkov v zbroji. Riaditeľ krajskej polície František Leško povedal, že s monitorovaním vrtuľníkom sa neuvažuje. Či budú nasadení i ostreľovači s automatmi, ako to bolo pri návšteve prezidenta Busha, Leško nechcel povedať.
Autor: toti
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš