piaty raz Prešovský samosprávny kraj (PSK). Open days otvára pre regióny a mestá Európskej únie príležitosť, aby si vymieňali skúsenosti a hľadali možnosti financovania regionálneho rozvoja.
PREŠOV. Na príprave Open days 2008 sa podieľa 216 regiónov a miest z 32 krajín, Výbor regiónov, Európska komisia a tiež súkromné a verejné subjekty. Účasť na podujatí potvrdilo vyše 6-tisíc návštevníkov, odborníkov a politikov z regiónov, miest a európskych inštitúcií. Program pozostáva zo 143 workshopov. Semináre sú orientované na štyri hlavné diskusné oblasti inovácia regiónov, trvalo udržateľný rozvoj, spolupráca a nadväzovanie kontaktov a európska kohézna politika budúcnosti. PSK bude aktívne zastúpený na seminári Kultúra a turizmus, prednášku prednesie zástupca Tatranskej informačnej a rozvojovej agentúry Milan Hagovský. Tiež sa zapojí do Investor´s Café, ktoré ponúka priestor na prezentáciu a nadviazanie kontaktov. Koncipované je do šiestich tematických dedín. Stánok PSK bude v rámci dediny výskum, inovácie a atraktivita talentov. Open days 2008 bude prebiehať aj v regiónoch, počas októbra sa uskutoční 235 lokálnych podujatí. PSK zorganizuje v Prešove 23. októbra Deň otvorených dverí.
Autor: meš
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš