neho takzvané drobné pozemky vo vlastníctve mesta by sa mali nasledujúce dva roky predávať za polovičné ceny.
LEVOČA. M. Čurilla argumentuje, že magistrátu adresuje veľa Levočanov žiadosti o kúpu pozemkov, väčšinou ide o rozlohu do 100 metrov štvorcových. Chcú si vysporiadať napríklad chodníky pred svojimi domami či priechodné malé časti pozemkov. Dokonca ide aj o ohniská pri víkendových chatách. pritom sa o tieto pozemky zväčša záujemcovia starajú, v lete aj v zime ich udržujú v prijateľnom stave. "Všeobecne záväzné nariadenie striktne určuje cenu za pozemky, a to 300 korún za meter štvorcový. Ale táto cena sa im zdá vysoká," dodal M. Čurilla.
Poslanci sa teda rozhodli pre kompromis. Na jednej strane nemôžu porušiť záväzné mestské pravidlá, ale taktiež nechcú Levočanom predávať drobné pozemky za cenu stavebných parciel.
Autor: kar
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš