Nehybne ležala v tráve pod oknami a nejavila známky života.
KROMPACHY. „Asi okolo deviatej som videl, ako žena leží v tráve a nehýbe sa. Okolo nej stáli ženy zo susedného paneláku, snažili sa jej poskytnúť prvú pomoc. V tom prišla polícia i záchranka," uviedol jeden z obyvateľov susedného paneláku.
Krompašanka bývala na Lorencovej ulici na 4. poschodí. V tom čase mala byť sama doma. Podľa našich informácií, susedia začuli, ako volá o pomoc. Zišli dole a videli, ako žena leží v tráve. Prikryli ju dekou a privolali záchranku. Žena údajne ešte raz zavolala o pomoc a tvrdila, že jej je teplo. To už na miesto dorazila záchranka z gelnickej nemocnice, hliadka štátnej i mestskej polície. Privolaní lekári ženu už v bezvedomí oživovali. Bohužiaľ boj, o jej život prehrali.
Príčiny odhalí pitva
Ako sme sa dozvedeli, žena mala na nohách niekoľko modrín i odretý bok. Jednu nohu mala pokrčenú. Či došlo k nešťastnej náhode alebo si žena sama siahla na život vyšetruje krompašská polícia. Ako pre Korzár uviedol okresný policajný riaditeľ Jaroslav Dulík, doterajšie vyšetrovanie nepotvrdilo cudzie zavinenie. „Prípad je momentálne v štádiu vyšetrovania. Počkáme si na výsledky súdnej pitvy," dodal J. Dulík.
Autor: šim
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš