V malej zasadačke Obvodného úradu v Prešove sa dnes koná zasadnutie zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK).
PREŠOV. Poslanci PSK budú na dnešnom rokovaní schvaľovať záverečný účet hospodárenia za rok 2007.
Nemocnica by mala byť akciovkou
Do rokovania prichádza aj návrh na založenie Vranovskej nemocnice, akciovej spoločnosti. Ide o vytvorenie spoločnej akciovej spoločnosti medzi PSK a Vranovskou investičnou, s. r. o., ktorí sú spoluzakladateľmi Vranovskej nemocnice, nezisková organizácia. Vlastným kapitálom akciovej spoločnosti sa stane majetok, ktorý je toho času v správe Vranovskej nemocnice, n. o.
Budú riešiť aj majetkové prevody
Dôležitým bodom rokovania zastupiteľstva PSK sú majetkové prevody, okrem vyhodnotenia verejnej obchodnej súťaže na predaj majetku v Orkucanoch sa poslanci budú zaoberať aj prevodom prebytočného majetku vo Svite a v Prešove.
Autor: pet-meš
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš