Žiaci tretích až ôsmych ročníkov podtatranských základných škôl začali pracovať na zostavení mapy Tatier.
TATRANSKÁ LOMNICA. Zmyslom nápadu s mapami je hravou a zábavnou formou u detí vzbudiť záujem o životné prostredie. "Úlohou detí je pomocou vlastných kresieb a lepených obrázkov doplnených písaným textom čo najvernejšie zachytiť geológiu, faunu a flóru Tatranského národného parku na papieri," hovorí Igor Stavný zo Štátnych lesov Tatranského národného parku.
Vedomosti záživnejšou formou
Účelom mapového projektu je na deti takisto "nalepiť" aj časť vedomostí z oblasti prírodných vied. "A to spoznávaním inou, záživnejšou formou ako sú vychádzky do prírody, túr do hôr, tematické výstavy," doplnil Stavný. Zdôraznil, že lesníci žiakov zámerne nezahŕňajú množstvom informácií. Cieľom je pochopenie podstaty práve diskutovanej téme. "Napríklad do poznávania rôzneho prírodného materiálu zapájame rôzne zmysly, väčšinu z toho, o čom im práve rozprávame, si môžu chytiť do ruky, vidieť na vlastné oči a počuť na vlastné uši," upresnil Stavný. Zhotovenie máp, ktoré je len prostriedkom k spomínaným cieľom, bude deťom trvať dva mesiace.
Autor: toti
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš