tradične počas vianočných trhov organizuje oddelenie kultúry krompašského magistrátu. Nápaditosť a netradičné vyzdobené vianočné stromčeky si prišla pozrieť aj primátorka mesta Iveta Rušinová. A hoci každý rok vyhráva jeden najstromček, tohtoročná súťaž mala netradične 10 víťazov. Tí si pochutnajú na sladkých tortách, každá skupinka zo jednotlivých škôl dostane po jednej takejto sladkej odmene.
"Páčia sa mi všetky stromčeky. Sú krásne a bohato vyzdobené. Je ťažké vybrať si," reagovala I. Rušinová po tom, keď si výstavku vianočných stromčekov pred magistrátom pozrela. Fakt, že si deti dali na výzdobe stromčekov naozaj záležať, potvrdzuje aj nápaditosť ozdôb. Desiatka vianočných stromčekov po vyhodnotení súťaže putovala do vestibulu magistrátu, kde bude počas vianočných sviatkov súčasťou sviatočnej výzdoby. Jeden zo stromčekov so zlatými ozdobami bude skrášľovať aj kanceláriu primátorky mesta.
Autor: šim
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš