neústupnosti všetkých strán bola zastavená výstavba. Mesto chránilo svoju pozíciu, investor sa opieral o vyhlášku (Ústavný súd SR však neskôr potvrdil, že bola neplatná) a rodina Drutarovských svoje vlastnícke práva. Nech sú ich názory a postoje akékoľvek, gesto nového vedenia mesta roztopilo sedemročné ľady. Nekonečná stavba, ktorá sa medzičasom niekoľkonásobne predražila, bude dokončená. To chceli všetci Prešovčania, ktorých otravujú nekonečné zápchy v uliciach, lebo aj oceľových tátošov za sedem rokov v meste pribudlo.
Exprimátor Kopčák pripomína rytierske gesto, keď mesto predalo pozemky pod komunikáciami, aby získalo zdroje na odškodnenie asanantov. Z nich vytvorilo fond, z ktorého sa doplatili rozdiely medzi vyhláškovou cenou za nehnuteľnosti a skutočnou. V roku 2001 tvoril zvyšok v tomto fonde 6,1 milióna korún, v tomto roku už bola v depozite len zhruba polovica. Tie peniaze by sa mali teraz použiť na vyrovnanie s rodinou Drutarovských pri stavbe nového domu za podmienok, ktoré radnica navrhla. Vysporiadanie by sa teda malo dotknúť rozpočtu mesta len okrajovo. Faktom je aj to, že keby radnica naďalej trvala na vyvlastňovaní, ako to navrhoval exprimátor Benč, proces by možno trval ďalších niekoľko rokov a cesta by sa dovtedy rozdrobila. Napokon aj sedem rokov stačí na to, aby sa čosi nové pokazilo.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš