druhou spoločnou.
STARÁ ĽUBOVŇA. Diela obidvoch autorov poukazujú na pestrosť farieb. Krajinomaľba K. Thiryho, či na prvý pohľad nezlučiteľné prvky na obraze A. Dragošekovej vytvárajú súlad a zaujmú nielen odborníkov, ale i laikov.
Ukazuje aj nové diela
"Aj keď sme vekovo od seba vzdialení, obidvoch nás spája príroda. Karol ju dáva do akéhosi realistického sveta a ja skôr pretváram ten fantastický svet," približuje Anna Dragošeková. Jej diela vznikajú postupným nanášaním farieb a kombinovaním techník. Napriek tomu je výsledok charakteristický jednotnosťou. Na druhú spoločnú výstavu vybrala autorka drobné, komornejšie maľby. "Avšak sú tu aj ukážky ilustrácií i veľkých formátov, ktoré sú čerstvé, teda nové," dodala autorka.
Kamaráti s Jakubiskom
Karol Thiry, rodák zo St. Ľubovne roky pôsobí v Bratislave ako docent výtvarného umenia. Je autorom publikácie Dejiny výtvarného umenia a umeleckých remesiel. Túto knihu označilo ministerstvo školstva v roku 2002 ako najkrajšiu. "V podstate nie som profesionálnym výtvarníkom, ale výtvarným pedagógom. To znamená, že aj reflexie na tejto výstave sú obrazom môjho pedagogického pôsobenia," poznamenal Karol Thiry. Ako sám hovorí, rád sa inšpiruje krajinou a osobnou náladovosťou. "Niekedy sú pestré obrázky, inokedy smutnejšie," zamýšľa sa maliar. Rád si spomína aj na svojho kamaráta, známeho režiséra Juraja Jakubiska. "Aby moja osobnosť rástla v povedomí spoločnosti, tak sa chválim akého mám spolužiaka. Pravdaže aj teraz sa stretávame," pousmeje sa skromný umelec.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš