odkanalizovaná.
SPIŠSKÉ VLACHY. „Čakám na to od roku 1941. Chodil som za každým jedným predsedom mestského národného výboru a za každým primátorom. Každý vravel, že nie sú peniaze. Už som nevedel, čo mám robiť, už som sa hádal, písal som petície. Vravel som každému, nech sa príde pozrieť, ako to tu vyzerá, keď odpad stojí v rigole vedľa cesty," hovorí Imrich Gonda, jeden z obyvateľov Jarnej ulice.
Pred mesiacom sa na tejto ulici začalo kopať. Podľa slov primátora Ľubomíra Fifika by sa mali práce stihnúť do konca tohto roka a obyvatelia domov na tejto ulici sa napoja na mestskú kanalizáciu. I. Gonda je spokojný. „Máme žumpu, na ktorú je napojený záchod. Jedno vypustenie žumpy stojí 1 200 korún. Viete, koľko to je, keď musím platiť štyri razy do roka?" počíta.
Výstavbou kanalizácie na Jarnej ulici sa ani zďaleka nevyriešia všetky problémy. Kanalizácia v celom meste je problematická, na mnohých uliciach vypúšťajú domy odpadovú vodu priamo do cestného priepustu. „Mesto pripravuje veľkú investičnú akciu. Chceme obnoviť kanalizáciu v celom meste a vybudovať vlastnú čistiareň odpadových vôd," informoval vlašský primátor.
O peniaze za tento projekt sa chcú uchádzať z eurofondov s tým, že mesto bude spolufinancovať investíciu piatimi percentami nákladov.
(top)
Autor: Vlašania sa dočkali
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš