hlasovania zdvíhať ruky, ako pri odpovedi v škole, stačilo im stískať tlačidlá na špeciálnej konzole.
Podľa primátora Kežmarku Igora Šajtlavu zariadenie majú poslanci zatiaľ iba na skúšku. „Oslovila nás firma s tým, aby sme si ho najskôr odskúšali. Osobne si myslím, že je to dobrý systém, prehľadnejší, ako keď sme dvíhali ruky," uviedol primátor. Ten teraz vidí výsledky hlasovania i prihlásených do diskusie na monitore, ktorý má pred sebou. Podobné hlasovacie zriadenie používajú už niekoľko rokov aj poslanci v Poprade.
Nami oslovení poslanci však veľmi nadšení neboli. Nora Baráthová tak trochu odľahčene označila konzolu za „dobrú hračku". „Za najväčší problém považujem to, že nik z poslancov nevie, ako hlasoval. Keď sme zdvihli ruky, každý vedel, za čo kto tú ruku zdvihol," povedala poslankyňa.
Jej kolega Juraj Švedlár si zasa myslí, že o tom, ako kto hlasoval, nebudú vedieť ani ľudia. Zasadnutia totiž sníma a vysiela mestská televízia. „Doteraz ľudia vedeli, kto ako hlasoval, teraz neviem, či sa to dozvedia," podotkol poslanec.
Hlasovacie zariadenie, ktorého cena sa pohybuje okolo 150-tisíc korún, vyskúšajú poslanci kežmarského mestského zastupiteľstva aj na svojej budúcej schôdzi. Na tej sa pravdepodobne aj rozhodnú, či ho budú definitívne používať, alebo nie.
Autor: olo
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš