Svidník Prvý ročník Shark Tuning zraz 2007 na svidníckom letisku príjemne prekvapil. Prišlo dvetisíc zvedavcov a 200 áut.
Prvou súťažnou disciplínou bol v piatok slalom. Výborná atmosféra vládla aj v uliciach Svidníka. Po ôsmej hodine večer ľudia v uliciach aplaudovali účastníkom slávnostnej jazdy. Sobotňajší program priniesol zmes rýchlosti a športového adrenalínu dotovaného z očakávania výkonov pri maximálke na 1000 m a šprinte na 400 m.
"Boli to dva ťažké dni, pretože počtom áut a návštevníkov neišlo o malú akciu, ale som rád, že spolu s chlapcami so Shark Tuning Clubu Svidník sa celý zraz z organizačnej stránky vydaril. Pre mňa osobne bola veľkým zážitkom piatková jazda mestom, kde ľudia lemovali cestu po chodníkoch, kývali nám, tlieskali, fotili a natáčali na kamery. Rovnako ma teší skutočnosť, že sa tu stretla výborná partia ľudí, ktorá ma chuť pracovať aj na ďalšom zraze. Teraz si chvíľu oddýchneme, no postupne sa dáme opäť do príprav druhého ročníka. Našou veľkou výhodou je svidnícke letisko, ktoré nám môžu závidieť aj vo väčších mestách. V budúcnosti by sme radi preskočili i najväčšiu akciu tohto rangu na Slovensku v Piešťanoch a Svidníku by sme prilepili štatút - mesto tuningu," uviedol manažér a hovorca Shark Tuning zrazu 2007 Tomáš Kromka.
Medzi jeden z exhibičných kúskov v rámci jednotlivých súťaží patril šprint medzi BMW Z4 a Škoda 1000 MB. Za potlesku divákov pri trati sa do finále nominoval Tibor Eötvös škodovke tisícke. "Môj automobil je postavený zo skeletu Škody 100 a celý je odľahčený. Motor mám z Felícia 1600 s výkonom 130 koni. Mojou výhodou je, že mám podstatne ľahšie auto ako je BMW. Preto v tomto prípade jazdecké schopnosti nie sú vôbec rozhodujúce. Proti motocyklom však už šancu nemám, pretože výhoda ľahšieho stroja je na ich strane. Pred rokom som síce v Trebišove zdolal "päťstovku" so starším dátumom výroby, no proti "šestovkám" som naozaj bez šance. Musím však tiež dodať, že tu mále veľmi peknú trať, len je škoda, že nie je bližšie pri Košiciach. Do Svidníka prídem rád určite aj o rok," povedal. Súčasťou podujatia bola aj súťaž o najkrajšie vysvietené auto.
Autor: jšt
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš