2008.
K schváleniu došlo až po vyše hodinovej emotívnej diskusii. Poslanci pravice, teda poslaneckého klubu KDH, SDKÚ-DS, mali množstvo výhrad. Ani ostatní neboli k predloženému návrhu milostiví. Poslankyňa Marta Kollárová (NEKA) ho napríklad označila za plienkový. Po tom, čo sa predkladateľ - prednosta mestského úradu Jozef Višňovský ohradil, Kollárová svoje tvrdenie zmiernila konštatovaním, že za plienkový ho označila preto, lebo prednosta sa dal poslaneckými klubmi dotlačiť k viacerým zmenám.
Višnovský v odôvodnení návrhu uviedol, že filozofia novej organizačnej štruktúry je o tom, aby sa viac priblížili občanom. Argumentoval tiež tým, že hoci sa v predchádzajúcom volebnom období vynaložili peniaze na personálny audit, tento sa neuviedol do praxe. Toto mestu vyčítala aj kontrola Najvyššieho kontrolného úradu.
Poslanec Jozef Kužma (SDKÚ-DS) sa následne dožadoval informácie o tom, aký finančný prínos prinesie nová organizačná štruktúra, teda koľko peňazí ušetrí. Tiež chcel zistiť, o koľko klesne počet zamestnancov na úrade. Tohto vyčíslenia sa však nedočkal. Kolega Anton Bidovský (SF) mu iba povedal, že na mestskej rade orientačné čísla k dispozícii mali, aj čo sa týka finančnej úspory. „Dohodli sme sa však, že s tým nepôjdeme do zastupiteľstva," skonštatoval. „Na audit sa vynaložilo 550-tisíc korún, ale mal ušetriť 1,3 milióna korún," poznamenal však Kužma. Mária Čížiková (SDKÚ-DS) argumentovala, že peniaze sa budú šetriť tým, že niektorí zamestnanci úradu podľa novej organizačnej štruktúry klesnú aj o dve mzdové triedy.
Predseda pravicového poslaneckého klubu Stanislav Kahanec (KDH) sa dožadoval aj organizačného poriadku, podľa neho sa oba materiály mali schvaľovať naraz: „Chýba aj náplň práce zamestnancom." Navrhol materiál stiahnuť a po dopracovaní sa k nemu na septembrovom rokovaní vrátiť.
Ľudovít Magala (ĽS-HZDS) sa dožadoval toho, aby v komisiách na výberové konania zamestnancov mestského úradu boli aj poslanci. „Nie som s tým stotožnený, aby pri výbere boli poslanci. Ja mám úrad riadiť, ja nesiem zodpovednosť. Neželám si to," zareagoval prednosta Višňovský. Poslancom odkázal, že je sklamaný z debaty, ktorá vznikla. „V roku 2002 som získal certifikát manažéra kvality, mám skúsenosti," pokračoval prednosta. Zároveň poslancom prečítal jeho znenie. Svoje vystúpenie ukončil konštatovaním, že si na seba zavedením novej organizačnej štruktúry zobral bič: „Garantujem, že to zvládnem."
Nová organizačná štruktúra mestského úradu bude mať namiesto doterajších deväť 10 odborov - organizačný, odbor správy mestského majetku, finančný, odbor hlavného architekta, odbor strategického rozvoja, odbor školstva, kultúry a športu, odbor sociálnych vecí, stavebný úrad, odbor služieb obyvateľom a odbor systému kvality.
Odbor služieb obyvateľstva bude sídliť v budove na Jarkovej ulici, ktorá sa v súčasnosti rekonštruuje. Bude to de facto kancelária prvého kontaktu pre Prešovčanov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš