kežmarského útulku doniesol poľovník. Bonu našiel samu, priviazanú o strom v lese neďaleko obce Hradisko. Silný mráz spôsobil, že mala úplne omrznuté labky, bola vychudnutá, vyčerpaná a premrznutá na kosť. Navyše čakala šteniatka. Veterinár jej nedával veľkú šancu na prežitie. Predpísal jej antibiotiká. Po niekoľkých týždňoch sa našťastie z omrzlín i choroby vystrábila. Od budúceho týždňa sa pre ňu začne nový život. Spolu s ďalšími 11 psíkmi sa totiž sťahuje k novému majiteľovi do Nemecka.
"Náš útulok už dlhšie spolupracuje so Slobodou zvierat. Tá má kontakty v Nemecku, kde sa jej darí umiestňovať našich psíkov. V tomto roku sú tu už tretíkrát a my sme radi, že sa nám darí aspoň takto psíkov dostať k novým majiteľom," uviedla šéfka Občianskeho združenia (OZ) Kežmarský útulok Alžbeta Ninčáková.
Pravdou je, že nebyť pomoci Slobody zvierat, kežmarský útulok by kapacitne nestačil. Už teraz doslova praská vo švíkoch. Záujem o psov ľudí z Kežmarku a širšieho okolia je totiž veľmi malý. A tak väčšinou psíkov v útulku iba pribúda. "Skôr je to tak, že ľudia nám sem psíkov nosia. Aj dnes (v sobotu, poznámka. redakcie) tu priniesla jedna pani psíka, ktorého našli opusteného a hladného v Strážkach. Niektorí sú takí, že nám zviera prehodia cez plot a ujdú. Iba zriedka si niekto psíka príde zobrať a keď už áno, tak sú to ľudia z iných kútov Slovenska, alebo Čiech," prezradila zážitky z praxe Simona Ninčáková, ktorá v útulku pracuje od jeho vzniku v roku 2002.
Zaujímavosťou je, že práve Nemci majú najväčší záujem o krížencov. Podľa A. Ninčákovej je to preto, že v tamojších útulkoch nie je taký výber. Za jej miláčikmi jej bude veľmi smutno. Pri nakladaní do prepraviek sa väčšina pracovníčok útulku neubránila slzám. "Je to pre nás ťažké. Viete, keď ste s nimi celý deň, či chcete, či nie, prirastú vám k srdcu. Dôležité ale je, že idú do domova. Tu by nemali šancu," uzavrela Kežmarčanka.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš