pripravil mestský úrad všetky podklady a podmienky na tento zámer. Na ostatnom rokovaní poslanci schválili aj prijatie úveru vo výške 25 miliónov korún. V prospech environmentálneho fondu Bratislava založili budovu charitného domu.
V druhej etape je podľa prednostu úradu Jozefa Križalkoviča (na snímke) "nutné realizovať technické práce s vrtnou súpravou, perforačné práce vo vybraných hĺbkových intervaloch, intenzifikačné práce a hydrodynamickú a poloprevádzkovú skúšku." Súčasťou týchto prác je aj vyhodnotenie nameraných údajov vo všetkých záujmových sférach, posúdenie tlakových a teplotných pomerov, výpočet hydraulických parametrov kolektorov geotermálnej vody, stanovenie jej absolútneho veku, typu hydrogeotermálnej štruktúry a možnosti dopĺňania zásob geotermálnej vody v kolektore, stanovenie exploatačného množstva geotermálnej vody pre dlhodobé využívanie vrtu voľným prelivom resp. s použitím hlbinného čerpadla, s doporučením režimu exploatácie geotermálneho zdroja. "Čiže výsledkom prác v tejto etape sú všetky analýzy a merania s konkrétnymi reálnymi číslami, ktoré dajú odpoveď na reálne možnosti využívania geotermálnej vody a pripravia vrt na ťažbu," skonštatoval prednosta.
Do súťaže sa prihlásili tri firmy. Víťazom sa stala istá česká firma, ktorá po podpise zmluvy začne s prácami v júli tohto roka. Celkový náklad je 25 miliónov korún. "Na túto čiastku navrhujeme vziať úver z environmentálneho fondu, ktorý má najlepšie podmienky," informoval poslancov prednosta. Navrhol prijať úver dlhodobý na 15 rokov, s jednopercentnou úrokovou sadzbou a 130-percentným ručením nehnuteľnosťou. "Odporúčame ručiť budovou charitného domu, ktorá bola ocenená na hodnotu približne 35 miliónov," uviedol. Poslanci jeho návrh schválili.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš