hnutia Greenpeace.
Policajti zakročili proti osobám, ktoré sa podľa nich dopúšťali protiprávneho konania tým, že nerešpektovali zákaz vstupu do priestoru, kde prebieha ťažba kalamitného dreva. „Z ich strany došlo k páchaniu priestupku proti poriadku v správe," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Magdaléna Fečová.
Ochranári už vyše týždňa bojujú v doline proti ťažbe dreva. Vzhľadom k tomu, že ide o o jednu z najcennejších oblastí národného parku a biotop európskeho významu, neexistuje podľa nich dôvod na zásah a likvidáciu kalamitného dreva.
Priamo na mieste polícia vyzvala všetkých zhromaždených, aby opustili lokalitu. Medzi nimi bola aj hŕstka novinárov. Nikto zo zúčastnených osôb na policajnú výzvu nereagoval. Policajné zložky preto ešte raz vyzvali tieto osoby, aby od svojho konania upustili. Zároveň ich upozornili, že ak tak neurobia, polícia v zmysle zákona pristúpi k radikálnejšiemu riešeniu.
Opakovanú výzvu väčšina uposlúchla. Medzi nimi boli aj zástupcovia médií. Ostatných policajti predvádzali na Obvodné oddelenie Policajného zboru vo Vysokých Tatrách. Na mieste boli s nimi spisované zápisnice o spáchaní priestupku proti poriadku. Po vypočutí policajti všetkých prepustili. Priestupky následne podstúpili k riešeniu na príslušné obvodné úrady.
Medzi predvedenými boli ôsmi aktivisti. Štyria boli zo zahraničia, dvaja z Čiech a rovnaký počet z Poľska. Polícia situáciu v Tichej a Kôprovej doline aj naďalej monitoruje.
Na sobotu pripravujú ochranári demonštráciu - vyhlásenie Tichej a Kôprovej doliny za Územie chránené občanmi (ÚCHO). Podľa organizátorov sa doposiaľ prihlásilo na demonštráciu vyše 1800 občanov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš