rokovania bol hospodársky rozvoj regiónu. "Nemusí ísť o priamu podporu. Pokiaľ pôjde kdekoľvek do tohto regiónu, tak to pomôže aj mestu Prešov a opačne, podpora Prešova pomôže aj širšiemu okoliu," uviedol primátor a poznamenal, že si vie v tomto smere "predstaviť aj užšiu spoluprácu s Košicami". Vyzdvihol potrebu spolupráce medzi štátnymi a samosprávnymi orgánmi, "bez ohľadu na politické tričko". Jeho slová potvrdil P. Paška: "Pri decentralizácii, ktorá prebieha už niekoľko rokov, to nie je možné bez spolupráce štátu a samospráv."
V poslednom čase sa objavili informácie o príchode väčšieho investora priamo do Prešova. Pavol Hagyari to potvrdil, s tým, že zatiaľ nemôže tieto informácie konkretizovať. "V priebehu dvoch týždňov má prísť jeden americký investor," uviedol a v tejto súvislosti dodal, že "pán predseda parlamentu prisľúbil pomoc pri investičných stimuloch". Paška podotkol, že o investoroch je "predčasné hovoriť, kým nie sú známe detaily", ale zároveň potvrdil, že veci sa dalo do pohybu "Máme záujem, aby aj na východ smerovali väčšie investície."
Predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík povedal, že problémom pri získavaní veľkých investorov je častokrát pripravenosť územia. Napríklad v prípade cestnej infraštruktúry. V prípade diaľnice D1 je vraj pripravenosť na úrovni mesta a regiónu v štádiu, že sa môže začať stavať najskôr v roku 2011. "My sa budeme snažiť ovplyvniť, aby to bolo čo najskôr," povedal Chudík, podľa ktorého sa nezamestnanosť v Prešovskom kraji znižuje tým, že ľudia odchádzajú do zahraničia. Demonštroval príkladom linky Poprad - Londýn s 94-percentnou vyťaženosťou, kde je tretina cestujúcich z tohto regiónu. "Ľudia si hľadajú možnosti ísť zarobiť inde. Treba s tým pohnúť. Čo najviac tlačiť na pripravenosť územia, aby bola skôr a žiadať vládu, aby sa tieto veci pohli dopredu. Spolupráca je nevyhnutná," dodal Chudík.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš