prípad ochorenia bol nahlásený v posledný februárový deň, no vírus hepatitídy typu A má inkubačnú dobu 30 dní. Ak sa po jej uplynutí neobjaví nový prípad nákazy, až potom sa epidémia dá podľa riaditeľky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva MUDr. Eleny Gajdošovej považovať za zvládnutú.
Ohniskom nákazy bola rodina v Betlanovciach, ochorel jeden muž a osem detí, dochádzajúcich do základnej školy v susedných Hrabušiciach. „Okrem základných opatrení na zabránenie šírenia epidémie, ako zabezpečenie dezinfekcie v škole, v domácnosti, školskom klube i jedálni, sme vykonali aktívnu imunizáciu. Zaočkované boli všetky deti z Betlanoviec vo veku od 1 do 15 rokov a 228 žiakov základnej školy v Hrabušiciach," informovala E. Gajdošová. Epidemilogická situácia v spišskom regióne je momentálne podľa jej slov pokojná.
Autor: top
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš