SDKÚ-DS, a ani žiaden neposlanec - nominant tohto klubu. Časť miest preto ostala neobsadených. Zvyšné si prerozdelili poslanci z klubu kresťanských demokratov a nezávislých a z klubu Smer-SD, ĽS-HZDS, SNS, SF. Tieto dva kluby nominovali aj členov komisií - neposlancov. Taktiež prešli návrhy na členov - neposlancov, ktoré dal primátor Pavel Hagyari.
Zmenou oproti pôvodnému návrhu bolo, že namiesto predsedu Klubu kresťanských demokratov a nezávislých Jozefa Balážiho sa stal predsedom komisie pre disponovanie s majetkom mesta Ľudovít Malaga z ĽS-HZDS. Podľa slov predsedu najväčšieho, ale zároveň menšinového klubu KDH, SDKÚ-DS Stanislava Kahanca je to kozmetická zmena, pretože podľa neho bolo „do očí bijúce", že mal byť Baláži predsedom tejto komisie a ďalším členom (neposlancom) mal byť Martin Buranovský. Kahanec tiež navrhoval, aby boli z hlasovania vyňatí nominanti primátora. Argumentoval, že komisie sa delia podľa nominácií poslaneckých klubov a týchto odborníkov nenavrhli kluby, ale primátor. So svojím návrhom však neuspel.
Autor: frk
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš