Kežmarok - Poslanci mestského zastupiteľstva Kežmarok minulý týždeň schválili rozpočet mesta s výhľadom na rozpočtové obdobie 2007 až 2009.
Podľa zákona musí byť rozpočet v samospráve vyrovnaný. Suma výdavkov a príjmov kežmarského rozpočtu na tento rok predstavuje necelých 540 miliónov korún. „Z tejto sumy 266 miliónov predstavujú bežné výdavky, 113 kapitálové, najmä investičné výdavky a 160,5 milióna tvoria finančné výdavky. Tie sa týkajú hlavne dlhovej služby," načrtol štruktúru rozpočtu vedúci ekonomického oddelenia mesta Kežmarok Miroslav Karpiš.
Hoci obrazový záznam zo schvaľovania rozpočtu ešte nestihol zapadnúť prachom, Kežmarčania už teraz vedia, že ho budú tento rok minimálne dvakrát upravovať. „Okrem úpravy kvôli dotácii hospicu problémom je financovanie súkromných materských, základných škôl a iných privátnych školských zariadení," doplnil M. Karpiš. V decembri totiž parlament novelou zákona presunul povinnosť financovať súkromné školstvo na mestá a obce. „Vláda však následne schválila obciam na tento účel 286 miliónov korún, čo predstavuje zhruba iba tretinu potrebnej sumy. Problém sa bude musieť v priebehu roka riešiť," doplnil M. Karpiš.
Kežmarský primátor Igor Šajtlava na tento postoj vlády ku otázke financovania súkromných škôl pred poslancami reagoval: „Nebudem ho komentovať, môžeme len v tichosti nadávať."
Autor: toti
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš