miesto s ľudským obydlím na Slovensku. Myšlienka obohatiť Vianoce ľudí, ktorí musia kvôli práci tráviť Vianoce mimo svojich rodín na Lomnickom štíte, sa pred viac ako desaťročím zrodila v hlave skauta Laca Olexu.
Tejto úlohy sa aj tento rok zhostila skupina najskúsenejších a najstarších skautov. Hoci Popradčan Anton Felber hovorí, že má len 83 rokov, bol včera na štíte druhým najstarším skautom. O dva roky starší Július Maličký z Popradu povedal: "Na rozdiel od brata Antona sa tejto úlohy zúčastňujem iba tretí krát. Je to pre mňa zážitok, aj preto, že milujem a mám prechodené celé Tatry. Pri tejto úlohe som nahradil Laca Olexu, ktorý už žiaľ nie je medzi nami." Pre 64-ročnú psychiatrickú lekárku Annu Uhrovú z Kežmarku bola včerajšia akcia "milá skautská povinnosť." Podľa nej je skauting spôsob života, ktorý mení mládež k lepšiemu a pomáha jej žiť plnohodnotnejší krajší život.
Za železničiarskych skautov sa každoročne akcie zúčastňuje Anna Lorencová. "Okrem iného táto akcia znamená začiatok Vianoc v mojej rodine. Aj dnes po viacerých razoch to bol veľmi krásny, milý a neopakovateľný zážitok."
Lukáš Oravec, ktorý kvôli pracovným povinnostiam pobudne na štíte až do Nového roka, k skautskému daru povedal, "Betlehemské svetlo nám na tomto mieste priblíži Vianočný čas a zvýrazní jeho zmysel." Za ľudí pracujúcich na Lomnickom štíte tento rok prebral z rúk skautov Betlehemské svetlo Jaro Michalko. "Sám som kresťan, aj preto prijať tento plamienok pokoja, ktorý bol zapálený priamo v Betleheme je pre mňa osobne výnimočný pocit."
Košický skaut František Lorko sa počas cesty na Lomničák vysielačkou spájal s rádioamatérmi z rôznych častí Slovenska, aby im podal z vynášky svetla správu v reálnom čase.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš