klubom sclerosis multiplex so sídlom v Levoči. Na koncerte vystúpi speváčka Zuzana Smatanová a spevák Oto Weiter. Tradíciu benefičných koncertov pred dvoma rokmi odštartoval prvý ročník, na ktorom sa so skladbou Diagnóza G 35 (číslo diagnózy SM) predstavila autorská dvojica Anton Novák a Stano Gužák. Práve A. Novák je členom klubu SM, ktorému pred rokmi diagnostikovali SM. Skladba sa okamžite stala hymnou SM-károv. Podľa slov predsedníčky klubu Slávky Faltinovej, aj v tomto roku sa na koncerte predstaví jedna z členiek klubu 20-ročná Veronika Petríková zo Spišskej Novej Vsi. "Na koncert sú pozvaní všetci, ktorí majú záujem podporiť dobrú vec. Výťažok z koncertu pôjde pre potreby členov nášho klubu, ktorí sú odkázaní na vozíček. Rovnako sme na koncert pozvali aj ostatné SM kluby na celom Slovensku. Vedenie SM klubu v Trnave zabezpečilo autobus, ktorý vyštartuje z Bratislavy a dovezie členov jednotlivých klubov," priblížila S. Faltinová.
V predvečer koncertu Spišský klub SM pokrstí prvý kalendár na rok 2007, ktorý pozostáva s výtvarných diel pacientov so SM, nielen zo Slovenska, ale aj zo susedných Čiech. Spišský klub SM má v súčasnosti 58 členov a ďalších 12 rodinných príslušníkov. V budúcnosti plánujú otvoriť sídlo klubu aj v Spišskej Novej Vsi. Malo by ísť o miesto s bezbariérovým prístupom, ktoré by slúžilo pre potreby členov klubu, ale aj pre verejnosť.
Autor: šim
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš